"Olası Çözüm Ağ İletişimini Sıfırlama" Hatası

Emma Stone

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Bu hatayı alıyorum sorun gidericiyi açtığımda. İnternet bir gidiyor, bir geliyor. Normalde oluyordu ama bir süre sonra geliyordu. Şimdi gidip geliyor sürekli. Nasıl çözerim? Mesela yine sorun gidericiyi çalıştırdığım da takılı ethernet kablosu yok diyor.

@fuat92 direkt bağlı. Mesela şuan bağlandı. Benim derdim sistemi her yeniden başlattığımda 5dk şu sorunla uğraşmak. İlk 5dk internet gidip geliyor. Kablo ile modem arası biraz mesafe var, onu belirteyim. Yaklaşık 5-7mt arası desem yeterlidir sanırım.

hocam bi kaç adım var isterseniz onu deneyelim bilgisayarınızı işlemleri yaptıktan sonra kapatıp açalım

- CMD yönetici olarak başlatalım
-netsh int ip reset a.txt
-netsh winsock reset
-netsh winhttp reset proxy
-netsh advfirewall reset
-ipconfig /flushdns
sırasıyla işlemleri yaptıktan sonra pc resetleyelim

@fuat92 Tamamdır. Ne tür adımlar?
- CMD yönetici olarak başlatalım
-netsh int ip reset a.txt
-netsh winsock reset
-netsh winhttp reset proxy
-netsh advfirewall reset
-ipconfig /flushdns
sırasıyla işlemleri yaptıktan sonra pc resetleyelim
Tamamdır. Yaptım. Sistemi yeniden başlatıyorum o zaman.

Son düzenleme:
@fuat92 Sanırım çözülmedi. Fakat internete bağlanma süresi hızlandı diyebilirim. Yeniden başlattıktan 3dk sonra bağlandı bu sefer internete. Tabii ki bu süreçte 1 kere ethernet kablosunu söküp taktım.

@fuat92 Sanırım çözülmedi. Fakat internete bağlanma süresi hızlandı diyebilirim. Yeniden başlattıktan 3dk sonra bağlandı bu sefer internete. Tabii ki bu süreçte 1 kere ethernet kablosunu söküp taktım.
hocam sağlayıcınız Broadcom mu ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

bu videonun da size yardımcı olacağına ve problemin önce nerden olduğunu bulmanıza yardımcı olacağına inanıyorum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı