Olası Ryzen 3000 Serisi İşlemcilerin Özellikleri

6.png

Haberin gerçek olup olmadığı bilinmiyor. Sızdırılmış olan bilgiler bu yönde. Tam sistem toplayacaktım bunu görünce hele bir dur dedim. :)

0'dan sistem yapacaksan bence hiç durmamalısın. Gün aşırı indirime giren parçaların siparişini ver. Pek ucuz olmayacaklar ve Dolar da yüz güldürmeyecek. Yükseltme yapacaksan bekleyebilirsin mantıklı olur..

Zaten alacağım parçalar işlemci anakart RAM olucak şimdilik. Ekran kartını sonradan almayı planlıyorum.

CES 2019 6 Ocak- 11 Ocak arasında olacak, önceki serilerde de sızdırılan bilgilere çok yakın fiyatlar görülmüştü, beklemekte fayda var. 7nm teknolojisi olduğu için aynı silikondan 2 katından fazla chip işlenmesi mümkün, bu da üretim maliyetlerini düşürecek tabi ki. Değişiklik olmadığı takdirde AMD'nin sunumu 9 Ocak tarihinde.

Farklı görsellerde sızdı. Fiyatları biraz farklı ama genel olarak bir doğruluk payı olduğunu düşünüyorum. Ryzen'a 2019 yılıyla birlikte geçme zamanı geldi gibi görünüyor. 3700x ve devamındaki işlemcileri çıkış fiyatlarına göre gözüme kestirmiş durumdayım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı