Yunanistan bir adaya daha asker çıkardı!

Askeri Biliminin gerçeklerinden nasıl "itibar, komiğe, kafa'ya" nasıl geldin anlamış değilim. Savaşı nüfus belirlemez, hala yanlışında diretiyorsun modern çağlarda hiç belirlemez. Bak bakayım Alparslan 1071'de kendinden 4 kat büyük orduyu nasıl parçalayıp atmış, ek olarak İsrail'in karşısında nüfus, asker sayısı bakımından 4 büyük devlet vardı. Bana fikrini destekleyecek kanıt, delil, veri göster sadece "boş yorum yapmışsın" bir yere varamazsın, ben sana "zırvalamışsın" dedim ve niçin "zırvaladığını" söyledim ama sen bana hiçbir dayanak olmadan söylüyorsun.

:D

Savaşı nüfusun belirlemediği nüfusun etkisinin olmadığı anlamına gelmiyor. Az önceki yorumumda da nüfus da nüfus diye direttiğimi ima ediyorsun ama öyle bir şey de yok. İsrail örneğine de geri dönecek olursak hala dediğimin arkasındayım. Savaşı organize bir şekilde ilerletemezsen, yanlış stratejiler kurarak ilerlersen kaybedersin.

Peki konuyu neden başka yerlere çekme gereği duydun sen? Sahi neyin kafasıydı onu yazmayı unutmuşsun sanki?

:D

Savaşı nüfusun belirlemediği nüfusun etkisinin olmadığı anlamına gelmiyor. Az önceki yorumumda da nüfus da nüfus diye direttiğimi ima ediyorsun ama öyle bir şey de yok. İsrail örneğine de geri dönecek olursak hala dediğimin arkasındayım. Savaşı organize bir şekilde ilerletemezsen, yanlış stratejiler kurarak ilerlersen kaybedersin.

Peki konuyu neden başka yerlere çekme gereği duydun sen? Sahi neyin kafasıydı onu yazmayı unutmuşsun sanki?
Yav organize şekilde ilerletmek ile nufüsün ne alakası var? "Kafa" ile kafayı bozmuşsun mütemadiyen söyleyip diyorsun şurada seviyeli bir münazara yapıyoruz, hala "kafa" "kafa" diyorsun, tartışma adabını bilmediğin besbelli. Başka yerlere nerede çektim? " içinde yazar mısın? Tarihten örnekler vermek konuyu başka yerlere çekmek mi oluyor?

Nüfus hem önemli hem önemsizdir bence. Nüfusun değil teknolojinin önemli olduğunun en büyük kanıtı İsrail'dir. Bununla beraber topyekûn bir savaşta ordunun asker ihtiyacının sürekli karşılanması, fabrikalarda üretimin aksamadan sürmesi, ikmal, iaşe vs. her türlü savaş endüstrisinde nüfusu çok olan ülke daha uzun dayanır. Bakınız ikinci dünya savaşında Almanya ve Sovyetler.
Lakin Yunanistan özellikle havada bize denk neredeyse. Düşünün ufacık ülke 80 milyonluk ülkenin hava gücüne denk. Bir de şöyle 50-60 milyon olsaydı Yunanistan herhalde 1000 tane f16'ları olurdu bu silahlanmayla. Ben bir topyekûn savaş olacağını düşünmüyorum, olursa da Yunanistan perişan olur. Zira hava da başa baş giden muharebeler karada kesin Türk zaferleriyle devam eder. Ee Edirne'den Atina kaç kilometre ki:)

Yav organize şekilde ilerletmek ile nufüsün ne alakası var? "Kafa" ile kafayı bozmuşsun mütemadiyen söyleyip diyorsun şurada seviyeli bir münazara yapıyoruz, hala "kafa" "kafa" diyorsun, tartışma adabını bilmediğin besbelli. Başka yerlere nerede çektim? " içinde yazar mısın? Tarihten örnekler vermek konuyu başka yerlere çekmek mi oluyor?

Youtube'dan iki üç tane video izleyip burada bilmiş yorumlar yapmaya çalıştığın izlenimini alıyorum artık. Benim verdiğim cevapların üslubu senin yazı şekline uygun olarak seçtiğim bir üsluptur. Benim ilk yorumuma ve senin bana cevap verme şeklinde bir dönebilir misin? Konumuz en başta Yunanistan ve Türkiye arasındaki gerginlikken bir anda İsrail'e falan taşındı. (Nasıl oldu acaba ya?)

Yazdığım son yorumda da nüfusu ve organize harekatı hiçbir şekilde birleştirmiyorum. Video izlemek yerine kitap oku bence. En azından okuduğunu anlarsın da daha yerinde cevaplar verebilirsin. Sana artık cevap vermekle uğraşmayacağım. Bu kadar okuduğunu anlamayıp bu kadar agresiflik senin haddine de değil bence.

Önceki cevabıma geri dönelim:
Yorum yapmış olmak için yorum yapma bence. Mesaj sayın bir eksik olsun ama insanların gözünde itibarın zedelenmesin.
Nüfus hem önemli hem önemsizdir bence. Nüfusun değil teknolojinin önemli olduğunun en büyük kanıtı İsrail'dir. Bununla beraber topyekûn bir savaşta ordunun asker ihtiyacının sürekli karşılanması, fabrikalarda üretimin aksamadan sürmesi, ikmal, iaşe vs. her türlü savaş endüstrisinde nüfusu çok olan ülke daha uzun dayanır. Bakınız ikinci dünya savaşında Almanya ve Sovyetler.
Lakin Yunanistan özellikle havada bize denk neredeyse. Düşünün ufacık ülke 80 milyonluk ülkenin hava gücüne denk. Bir de şöyle 50-60 milyon olsaydı Yunanistan herhalde 1000 tane f16'ları olurdu bu silahlanmayla. Ben bir topyekûn savaş olacağını düşünmüyorum, olursa da Yunanistan perişan olur. Zira hava da başa baş giden muharebeler karada kesin Türk zaferleriyle devam eder. Ee Edirne'den Atina kaç kilometre ki:)

Hocam bu dedikleriniz benim gözümde çok olası bir senaryo değil. Ne olursa olsun öncelikle iki ülkenin de NATO üyesi olduğunu unutmamak gerek. "İleride kesin böyle olur, şöyle olur" demek çok saçma olur ama ben savaşın çıkacağını düşünmüyorum. İki taraf da potansiyellerinin farkındadır. Sonucu kestirmesi zor değil.

Youtube'dan iki üç tane video izleyip burada bilmiş yorumlar yapmaya çalıştığın izlenimini alıyorum artık. Benim verdiğim cevapların üslubu senin yazı şekline uygun olarak seçtiğim bir üsluptur. Benim ilk yorumuma ve senin bana cevap verme şeklinde bir dönebilir misin? Konumuz en başta Yunanistan ve Türkiye arasındaki gerginlikken bir anda İsrail'e falan taşındı. (Nasıl oldu acaba ya?)

Yazdığım son yorumda da nüfusu ve organize harekatı hiçbir şekilde birleştirmiyorum. Video izlemek yerine kitap oku bence. En azından okuduğunu anlarsın da daha yerinde cevaplar verebilirsin. Sana artık cevap vermekle uğraşmayacağım. Bu kadar okuduğunu anlamayıp bu kadar agresiflik senin haddine de değil bence.

Önceki cevabıma geri dönelim:
Siz demişsiniz ki " Yunanistan'ın nüfusu tek başına Istanbul'dan bile az. Savaşa gidilirse kazanamayacaklarını zaten biliyorlar" yanlış dedim niçin olduğunu yazdım, yorumlarımda agresiflik yok tam tersine sizin laubali yorumlarınıza karşı seviyeli bir şekilde cevap verdim. Yunanistan'ın kaybedeceği kesin diye yorum yapmışsınız bende size tarihten örnek verdim bu yanlış dedim bundan malumatfuruşluk yaptığımı nereden çıkarıyorsun? Yanlış olan bir şeye yanlış demek malumatfuruşluk mu oluyor? Siz bilmişlik yapıyorsunuz. İlk cevabımdan beri konuyu başka yerlere çekiyorsunuz. Ben size soruyorum Konu olası Türkiye-Yunanistan savaşından benim bilmiş, bilmiş yorumlar yapmamdan kitap okumama iftirasına nasıl geldi? Okumadığımı nereden biliyorsun? Laf olsun diye konuşuyorsun.
Hava Kuvvetleri başarısı Kara Kuvvetlerinin başarısına doğrudan etki eder.

Konudaki arkadaşlara söylüyorum. Bu şekilde konuda bile birbirinizi yiyerek vatan kurtardınız. Daha kendi içimizde birleşemiyoruz sonra savaş çıkarsa şöyle böyle. Ya önce biz bir kim olduğumuzu, ne olduğumuzu ve gayemiz nedir bilelim.

Benim bu konudaki düşüncem şu. Ortada Türkiye olarak bizim haklı olduğumuz ve hakkımız olan bir pasta var. Avrupa devletleri de bundan pay çıkarmaya çalışıyor fakat kendileri yerine öne sürdükleri ülke Yunanistan.

Yunanistan da Avrupa'nın gazıyla saldırmaması gerektiğini yoksa Türkiye tarafından kendilerine karşı düzenlenen olası bir savaş veya harekat durumunda yalnız kalacağını biliyor. Yunanistan bile bile kendisini zora sokacak şekilde adeta intihar etmez. Şu aralar denizler biraz ısınır fakat çok bir şey olacağını sanmam şimdilik.

Siz Türkiye'ye ait pastayı kesene değil, ülkemize yani bizlerin hakkı olan pastanın payını kesmek için adam, piyon gönderenleri takip edin.

Onların durumlarını izleyin ve yapmış oldukları açıklamaları, yayınlamış olduklari dış ülke haberlerini bir kere de tersten düşünün.

Tavsiyemdir :)

Yahu bu ege mevzusuna çok takılıyorsunuz. Bu adalardan bir çoğunda eşek bile yaşamaz. Asker çıkarmanın bir maliyeti var. Çoğu adada su yok. Su olmayan yerde yerleşim de yok. Aklı başında adam zaten sorunu diplomasi ile çözer. Ama bu sorun çözülürse insanlar ekonomi konuşur. O yüzden gündem lazım. Oltaya geliyorsunuz.

Savaş çıkar mı? Seçimi kazanamayacağını anlarsa her ihtimal var. Sonuçta Suriye'nin toprak bütünlüğü için Suriye'nin toprağına girdik. Tabi şimdi barış için Şam'da cuma namazı kılacağız dedilerse o da olabilir...

Bu Olimpus'un çocukları, ne yapıyor ya?

Yakında Çin ya da İngiltere ile Türkiye'nin Akdeniz'de beraber hareket edeceğini göreceğiz. Amacınız önce masada kazanmak sahaya inmeden işi en az zararla bitirmeye çalışıyoruz. Devlet bizim düşünemediklerimizi düşünüyor rahat olun. Öyle Yunanistan iki hareket yaptı diye gücümüz bitmedi ya da pes etmedik.

Geri
Yukarı