Çözüldü Olay 4107 anlık siyah ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

192809

Kilopat
Çağıran SetDisplayConfig() API'si çağrısında SDC_FORCE_MODE_ENUMERATION bayrağını belirtti bu cümle olay görüntüleyicisinde var. Anlık siyah ekran sonrası gördüm. Birkaç gündür anlık siyah ekran yaşıyordum zaten. Sistem özellikleri: R3 2200G, AB350M D3V anakart, 2X4GB RAM, GTX 1650 GDDR6 ve BX500 480GB SSD. @Recep Baltaş abi sürücü ve kabloyu değiştim ama yine oldu. Bir ilgilenirsen çok mutlu olurum.

Çözüm
DDU işlemini tekrarladınız mı? Yoksa kendisi mi düzeldi?
DDU işlemini dün yaptım. Bol bol ekranın kararmasına izin veriyorum, Valorant ayarından sonra daha tekrarlamadı. Monitörü de sıfırladım. Tekrarlarsa yazacağım.
Hocam, Valorant sebep oluyormuş sanırım. Soruna denk gelmedim ve Event Viewer boş. Çözüldü diyebiliriz ancak yarına kadar test etmem faydalı olacaktır. Yarın çözüldü olarak işaretlerim duruma göre.
Sürücüyü DDU ile kaldırıp tekrar kurduysanız OCCT ile 5 dakika kadar 3D testiyle 8 iterasyon olana kadar VRAM testi yapıp sonuçları bize bildirin lütfen.

Sürücüyü DDU ile kaldırıp tekrar kurduysanız OCCT ile 5 dakika kadar 3D testiyle 8 iterasyon olana kadar VRAM testi yapıp sonuçları bize bildirin lütfen.
DDU ile kaldırıp kurdum, farklı bir kablo da kullandım. OCCT testi sonuçlarını maalesef yarın bildirebilirim. Mesajınıza beğeni bıraksam bildirim gider mi?

Sorunun sebebinin özel tam ekran kullanan uygulamalarda ALT+TAB yapmak olduğunu söyleyen bir yazı gördüm. Ben de yakın zamanda Valorant'ta Letterbox yerine Doldur seçeneğini seçmiştim görüntü yöntemi olarak. Bunun sebep olabileceğini düşünüyorum.

Kesinlikle paylaşacağım hocam. Bu arada sorun dünden beri var. Valorant'ı da dün oynadım çok uzun süre sonrasında. Bu iki unsurun birleşmesi beni bu düşünceye soktu.

@Enes3078 saatlerdir daha karşılaşmadım. Sorun daha çok ekran karardıktan sonra gerçekleşiyordu. Boşta bırakıp kararmasına izin veriyorum ekranın sıkça. Sanki driver o anda yeniden başlatılıyor gibi oluyordu. Şimdilik yok.

DDU işlemini dün yaptım. Bol bol ekranın kararmasına izin veriyorum, Valorant ayarından sonra daha tekrarlamadı. Monitörü de sıfırladım. Tekrarlarsa yazacağım.
Hocam, Valorant sebep oluyormuş sanırım. Soruna denk gelmedim ve Event Viewer boş. Çözüldü diyebiliriz ancak yarına kadar test etmem faydalı olacaktır. Yarın çözüldü olarak işaretlerim duruma göre.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı