Olay görüntüleyicisinde onlarca hata

cemalaksirt

Hectopat
Öncelikle merhaba. Kısaca ben size sorunlarımı yazayım siz tahlilini yaparsınız.
  • Ekranda görüntü olmasına rağmen klavye mouse ışıkları gitti ve kasanın aç kapa tuşu dahil PC hiçbir şeye tepki vermedi. (1 kere yaşandı)
  • Bu olayın ardından gene klavye mouse gitti ama reset atma tuşu tepki gösterdi ve normal bir şekilde açıldı. (bu da 1 kere yaşandı)
  • Bu aralar oyunda veya normal kullanımlarda ortada hiçbir sebep yokken res atmaya başladı. (sıcaklık CPU, GPU, anakartın maksimum 45 iken)
  • Bilgisayarım veya Windows'un kurulu olduğu bir dosyayı, uygulamayı açtığımda simgesi karanlık görünmeye ve bazen de açılmamaya başladı.
BIOS dahil tüm güncellemelerimi kontrol ettim. Sorunun kendimce Windows veya SSD'den dolayı kaynaklandığını düşünüyorum şimdilik, inşallah öyledir. Hem ihtiyacımdan dolayı hem de SSD problemlidir diye yeni M.2 SSD sipariş ettim. Ayrıca da SSD gelince format atıp Windows'u ona kurmayı düşünüyorum. Ayrıca Çalıştır'dan "eventvwr" yazarak girip olay görüntüleyicisinden sisteme baktığımda da onlarca hata, uyarı ve önemli bildirimleri görüyorum. Bununla ilgili de görselleri yükledim bakmanızı ve bilgilendirmenizi rica ediyorum. Sizce neden kaynaklanabilir bu durumlar, umarım daha büyük sıkıntılar çıkmaz.

Screenshot_5.png
Screenshot_4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerini yazar mısın?

O raporu gönder inceleyeyim.

Sistem özelliklerini yazar mısın?

İşlemci: Ryzen 5 1600 | ekran kartı: ASUS ROG 1050 Ti OC | Anakart: ASUS TUF B450-PLUS GAMING | RAM: G.Skill 2x4 GB 2400MHz DDR4 | Corsair Force LE 120GB SSD (windows buna kurulu ayrıca 2 disk daha var) | Thermaltake 600W 80P PSU | Windows 10.
O raporu gönder inceleyeyim.
Tamamını yani raporu nasıl göndereceğimi söyler misiniz, ben bilmiyorum.

Geri
Yukarı