Olay görüntüleyicisindeki hatalardan dolayı PC çöküyor

MacMilan

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Oyunlarda ekran kararıyor arkadaşlar. Hiç belli olmuyor 1 saat, 15 dakika, 5 dakika da bir ekran gidiyor ama arkada bilgisayar açık bir şekilde çalışıyor. Monitör no Signal deyip kendini geri açmıyor müdahale ettiğimde de açılmıyor. Mecbur PC'yi baştan kapatıp açıyorum, o da restart tuşuyla değil kapama tuşuna basılı tutup aç kapayla geri döndürüyorum. Bu durumdan aşırı sıkılmakla birlikte sizden çözüm önerileri bekliyorum. Zibil milyon kere format attım (şu an UEFI Format kurulu). CMD'de yazmadığım kod kalmadı. Kaldırmadığım Windows Update ve NVIDIA sürücüsü kalmadı hepsini silip baştan yükledim.

Bir de arkadaşlar şuradaki çözümü yapmaya çalıştım ama pek beceremedim galiba. Anlayabilen varsa güzel bir dille bu garibana anlatırsa çok güzel olur :D Redirecting

WhoCrashed ile analiz ettiğim zaman da bu dump dosyasını gösteriyor. Çözüm burada da yatıyor olabilir.
Screenshot_6.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    28 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    42,5 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    43 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    41,2 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    40,5 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Çalıştır / Regedit içerisinde;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Ole

Bu ayar içerisindeki aşağıdaki kayıtları kaldırdıktan sonra Regedit'i kapatıp Windows'u yeniden başlatmayı denediniz mi?

DefaultAccessPermission
DefaultLaunchPermission
MachineAccessRestriction
MachineLaunchRestriction

Bunu yapmadan önce Dosya / Ver ile Regedit'i kaydetmeniz iyi olur. İşe yaramazsa geri yüklemenize yarar.

Çalıştır / Regedit içerisinde;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Ole

Bu ayar içerisindeki aşağıdaki kayıtları kaldırdıktan sonra Regedit'i kapatıp Windows'u yeniden başlatmayı denediniz mi?

DefaultAccessPermission
DefaultLaunchPermission
MachineAccessRestriction
MachineLaunchRestriction

Bunu yapmadan önce Dosya / Ver ile Regedit'i kaydetmeniz iyi olur. İşe yaramazsa geri yüklemenize yarar.

MachineLaunchRestriction'ı kaldıramıyorum. Değer düzenleme hatası diyor.

Sondaki mesajınızı DefaultLaunchPermission'ı kaldırdıktan sonra gördüm. Nasıl geri alabilirim. Sadece onu sildim şu an.
Sorun çözüldü mü? Çözüldüyse geri almanıza gerek kalmaz zaten.
Çözülmediyse de aşağıda da Microsoft sitesinde yazılan yazıdan da alıntı yapacak olursak, Microsoft kendi varsayılan ayarlarını uygulamaya devam edecektir diyor. PC başka bilgisayarların olduğu bir ağa bağlı değilse sorun olmayacağını belirtiyor.

1.JPG

MachineLaunchRestriction'ı kaldıramıyorum. Değer düzenleme hatası diyor.
Ole'ye sağ tıklayın, "İzinler" seçeneğine tıklayın, çıkan pencerede "Gelişmiş" ayarlara girin,

1.png

"Sahibi" kısmının yanındaki "Değiştir"e tıklayın,

2.png

Bir sonraki ekranda boşluğa Bilgisayar adınızı girip "Adları Denetle"ye basın. Eğer isim doğrulanırsa Tamam deyip çıkın.

3.png

Aşağıdaki 1 ve 2 nolu tikleri işaretleyin, Onayla ve Tamam butonlarına basıp çıkın. Bu işlemler sonucunda silebiliyor olmanız lazım.

4.png

Son düzenleme:
Adları denetlede isim doğrulanmadı hocam.

Şimdi restart attım machinelaunchrestriction'ı kaldırdım. Bu Windows çok garip yahu. Bir deniyeyim bakalım kaç dakika sonra gidecek ekran...

Sorun devam ediyor. Hız kesmeden devam ediyor. Okumadığım lanet kalmadı yeter ya vallahi çok sıkıldım. Durumum olsa kasayı camdan aşağı atıp yenisini alacağım ama yok. Oyuna girdim girdiğim gibi 2 dk sonra kapandı. Sistem GTX970, Intel I7 4790K, ram 16 GB'dı 12GB artık. Bozulmuş... Söktüm bir slotu

Hala aynı geçmedi. Oyunlarda ekran kararıyor kasa açık. İmdat!

Arkadaşlar bir yardım edin nolur? Elimden bir şey gelmiyor. Yeni konu açamıyorum böyle duruyor. Sürekli öne çıkarıyorum!

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    47 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı