Omen 15 laptop için Windows 10 vs 11

leeEVERETT

Decapat
Makaleler
1
Bu laptopu alacağım gibi görünüyor. Windows işini de key alarak çözeceğim Windows 10'u mu 11'i mi tercih etmeliyim? Ve eğer Windows 10 keyi alırsam sonra istediğim zaman Windows 11'e geçme hakkına sahibim değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana bir akıl verim. SSD'yi ikiye böl. Örneğin 140 GB Windows 10 için ayır. Geri kalanını data verilerin için kullanırsın. Ayırdığın geri kalana diğer büyük boyutlu bölümden 100 GB ayır ona da Windows 11 kur. İki sistem arasında farkları gözet ona göre kullan. Ama önce 10 kur orijinal bir key al. Sonra kurduğun 11 otomatik olarak etkinleştirilir. Windows 11'i beğenmediysen sistemi silersin. Diski geri birleştirir devam edersin ya da Windows 10'u silersin.

Laptop Windows 11'i kaldırır ama tabii ki bu seçim kişiden kişiye değişebilir. Eğer daha önce Windows 11 kullanmadıysan üstte de dendiği gibi yaparak ikisini de deneyebilirsin böylece hangisinin sana uygun olduğuna sen karar vermiş olursun.

Laptop Windows 11'i kaldırır ama tabii ki bu seçim kişiden kişiye değişebilir. Eğer daha önce Windows 11 kullanmadıysan üstte de dendiği gibi yaparak ikisini de deneyebilirsin böylece hangisinin sana uygun olduğuna sen karar vermiş olursun.
win10 kullandım ama 11 kullanmadım peki 11i beğenmezsem verilerimi silmeden 10a tekrar düşürme şansım var mı?

Sana bir akıl verim. SSD'yi ikiye böl. Örneğin 140 GB Windows 10 için ayır. Geri kalanını data verilerin için kullanırsın. Ayırdığın geri kalana diğer büyük boyutlu bölümden 100 GB ayır ona da Windows 11 kur. İki sistem arasında farkları gözet ona göre kullan. Ama önce 10 kur orijinal bir key al. Sonra kurduğun 11 otomatik olarak etkinleştirilir. Windows 11'i beğenmediysen sistemi silersin. Diski geri birleştirir devam edersin ya da Windows 10'u silersin.
nasıl yani hocam aynı anda ikisi de mi kurulu olacak?

Yani eğer başta Windows 10 kurup daha sonra Windows 11'e Windows 10'un ayar kısmından güncellenirse evet geri dönülebilir.

Peki ben bu laptopa Windows 10 kurduğumda ve sonra Windows 11'e geçmek istediğimde Windows Update'e Windows 11 güncellemesi gelmezse manuel olarak geçmek zorunda kalırsam ek bir ücret ödemeden ve verilerimi kaybetmeden geçebilir miyim?

Geri
Yukarı