Omen 15 vs Lenovo Legion 5

Bütçe
20000 TL
Teşekkürler arkadaşlar destekleriniz için konuyu kitleyebiliriz.

Ekstra sormak istediğim bir konu daha var

HP Omen 15-EN1006NT ekran kartı tgp değeri kaçtır. Satıcılara sordum ama bilmiyorlar Amazon sitesinde de yazmıyor ve kaça kadar yükseltebiliyorum​

Ben aldım bu laptopu dün elime ulaştı. Tgp nereden görebilirim akşam bakarım

Teşekkürler arkadaşlar destekleriniz için konuyu kitleyebiliriz.

Ekstra sormak istediğim bir konu daha var

HP Omen 15-EN1006NT ekran kartı tgp değeri kaçtır. Satıcılara sordum ama bilmiyorlar Amazon sitesinde de yazmıyor ve kaça kadar yükseltebiliyorum​

15.6" modellerin hepsinde standart güçte kart vardır. Bu modelde 85-90W. Max-P olanlar 11. nesil Intel işlemciye sahip, 17.3" modellerdir.

Cihaz. TV YouTube kanalında bu laptopu paylasırken 115W diye paylaşmış. Şu an YouTube'da topluluk kısmındada hala duruyor önerisinde bulunan yazısı. Bence bakarım AIDA64'den görünür mü?

World kartım vardı 12 taksıt aldım peşin fiyatına. Vallahi tertemiz. Kutuyu açtım ne gram ışık sızması ne ölü piksel şeytan kulağına kurşun. Malzeme kalitesi güzel. Windows 11 geliyor direk sormuyor 10 mu 11 mi diye. Şu an ilk izlenim hızlı stabil güzel bir PC. Forza Horizon 5 ve God of War bu aksam yükleyeceğim bakalım FPS sıcaklık ne olacak.kredi çekecekmissiniz.20 k çekmekle 23 k çekmek o 3 k nın eksta getireceği faiz e bence gerek yok çünkü harici monitor demişsiniz.öyle bir konuşuluyorki normalde kullanacaksın muxlu al muxlu al diye sanırsın biz 50 fpslerden yukarı cıkamıyoruz ultralarda :D

World kartım vardı 12 taksıt aldım peşin fiyatına. Vallahi tertemiz. Kutuyu açtım ne gram ışık sızması ne ölü piksel şeytan kulağına kurşun. Malzeme kalitesi güzel. Windows 11 geliyor direk sormuyor 10 mu 11 mi diye. Şu an ilk izlenim hızlı stabil güzel bir PC. Forza Horizon 5 ve God of War bu aksam yükleyeceğim bakalım FPS sıcaklık ne olacak.kredi çekecekmissiniz.20 k çekmekle 23 k çekmek o 3 k nın eksta getireceği faiz e bence gerek yok çünkü harici monitor demişsiniz.öyle bir konuşuluyorki normalde kullanacaksın muxlu al muxlu al diye sanırsın biz 50 fpslerden yukarı cıkamıyoruz ultralarda :D

MUX + Max-P'nin verdiği avantaj birleşince sanki bir üst model ekran kartına geçilmiş kadar FPS farkı olabiliyor. Az buz bir fark değil özellikle de laptop gibi parçanın değişemediği ürünlerde. Arkadaş uzun yıllar kullanacağım dediği için alabiliyorsa en güçlüsünü alması yararına olur diye söyledim o sözleri.

World kartım vardı 12 taksıt aldım peşin fiyatına. Vallahi tertemiz. Kutuyu açtım ne gram ışık sızması ne ölü piksel şeytan kulağına kurşun. Malzeme kalitesi güzel. Windows 11 geliyor direk sormuyor 10 mu 11 mi diye. Şu an ilk izlenim hızlı stabil güzel bir PC. Forza Horizon 5 ve God of War bu aksam yükleyeceğim bakalım FPS sıcaklık ne olacak. Kredi çekecekmissiniz. 20 k çekmekle 23 k çekmek o 3 knın ekstra getireceği faiz e bence gerek yok çünkü harici monitor demişsiniz. Öyle bir konuşuluyor ki normalde kullanacaksın MUX'lu al MUX'lu al diye sanırsın biz 50 FPS'lerden yukarı cıkamıyoruz Ultra'larda :D

Hocam Amazon'dan mı aldınız? Sizce açar Nitro 5 ile bu model arasında hangisini önerirsiniz? 20k değer mi?

HP teknik servisi hakkında peki ne düşünüyorsunuz?
World kartım vardı 12 taksıt aldım peşin fiyatına. Vallahi tertemiz. Kutuyu açtım ne gram ışık sızması ne ölü piksel şeytan kulağına kurşun. Malzeme kalitesi güzel. Windows 11 geliyor direk sormuyor 10 mu 11 mi diye. Şu an ilk izlenim hızlı stabil güzel bir PC. Forza Horizon 5 ve God of War bu aksam yükleyeceğim bakalım FPS sıcaklık ne olacak. Kredi çekecekmissiniz. 20 k çekmekle 23 k çekmek o 3 knın ekstra getireceği faiz e bence gerek yok çünkü harici monitor demişsiniz. Öyle bir konuşuluyor ki normalde kullanacaksın MUX'lu al MUX'lu al diye sanırsın biz 50 FPS'lerden yukarı cıkamıyoruz Ultra'larda :D

FPS ve sıcaklık testlerini paylaşırsan çok sevinirim.

HP teknik servisi hakkında peki ne düşünüyorsunuz?

FPS ve sıcaklık testlerini paylaşırsan çok sevinirim.

Hocam Amazon'dan mı aldınız? Sizce açar Nitro 5 ile bu model arasında hangisini önerirsiniz? 20k değer mi?
Amazondan aldım.20kya değermi sorusu öznel.Bende 65 inc QLED hdmi 2.1 tv var bu yüzden hdmi 2.1 soketli pc bakıyordum tv yi monitör gibi kullanacagım AAA oyunlarda.Senin icin 2.1 önemsizdir mesela.Birde omen kaliteli dendi forumda 1 tane alma diyen olmadi hakikaten kaliteli en ufak bi işık sizmasi yersiz fan acmalar boşta 60 dereceler felan görmedim belki yenidir diye bilmem tabi.Bikaç agır oyun oynayıp bakacagım.Sesi güzel tatmin ediyor.Kasası esnemiyor ekran 180 derece dümduz yatiyor direk win 11 geliyor orjinal korsan morsan ugraştirmiyor.3 usb portu var thunderbolt type c var hava cıkışları arkada ve yanda klasik.Bakacagım ısınmasina daha zorlamadim pcyi.Ram direk dual chanel 8x2 3200 olarak geliyor.Akıcı donma mavi ekran takilma vb yasamadim 24 saatte.Lenovo ip gaming var 18 e ama max ram yukseltme 16.bu handikap bence ilerisi için.hdmi 2.1 yoktu onda.(fiyat bandindaki urunleri karsilastirinca 20kya şuan bundan iyisi bence yok.önceden monster 20.3 önerirlerdi onunda satışı bitti farkli firmalarda 21 civarlatrnda sanirim bakmadim ama monster almazdim zaten) acer iste teknik servislere en cok giden ürünler acer exper casper tarzı pcler.Acer yurtdisinin monsteri gibi bir şey.Kalite beklenmeden sansliysan performans almaya calisirsın.Herkes isinmasi iyi diyor acere fanları uzay mekigi gibi calisiyormuş.Ben omende turboya aldigimda fanlari standart fan sesi yani baskalarinda nasil ses var bilmiyorumda aşırı rahatsiz etmedi.

Amazon'dan aldım. 20kya değer mi sorusu öznel. Bende 65 inc QLED HDMI 2.1 TV var bu yüzden HDMI 2.1 soketli PC bakıyordum TV'yi monitör gibi kullanacagım AAA oyunlarda. Senin icin 2.1 önemsizdir mesela. Bir de Omen kaliteli dendi forumda 1 tane alma diyen olmadi hakikaten kaliteli en ufak bir işık sizmasi yersiz fan acmalar boşta 60 dereceler falan görmedim belki yenidir diye bilmem tabii. Birkaç agır oyun oynayıp bakacagım. Sesi güzel tatmin ediyor. Kasası esnemiyor ekran 180 derece dümduz yatiyor direk Windows 11 geliyor orijinal korsan morsan ugraştirmiyor. 3 USB portu var Thunderbolt Type-C var hava cıkışları arkada ve yanda klasik. Bakacagım ısınmasina daha zorlamadim PC'yi. RAM direk Dual Channel 8x2 3200 olarak geliyor. Akıcı donma mavi ekran takilma vb yasamadim 24 saatte. Lenovo IP Gaming var 18'e ama Max RAM yukseltme 16.bu handikap bence ilerisi için. HDMI 2.1 yoktu onda.(fiyat bandindaki urunleri karsilastirinca 20kya şu an bundan iyisi bence yok. Önceden Monster 20.3 önerirlerdi onunda satışı bitti farkli firmalarda 21 civarlatrnda sanirim bakmadim ama Monster almazdim zaten) Acer iste teknik servislere en cok giden ürünler Acer Exper Casper tarzı PC'ler. Acer yurtdisinin Monster'i gibi bir şey. Kalite beklenmeden sansliysan performans almaya calisirsın. Herkes isinmasi iyi diyor Acer'e fanları uzay mekigi gibi calisiyormuş. Ben Omen'de Turbo'ya aldigimda fanlari standart fan sesi yani baskalarinda nasıl ses var bilmiyorumda aşırı rahatsiz etmedi.

Anladım hocam hayırlı olsun inşallah. Ben de Ideapad Gaming 3 almıştım fakat ölü pikselden dolayı iade ettim şu an Omen ve Nitro arasındayım. İade ücreti henüz yatmadı yatana kadar Omen stoğu biterse üzülürüm gercekten.

Geri
Yukarı