Omen 16 RTX 3060 140W VBIOS

musty

Kilopat
Daha fazla  
Laptop modelim HP Omen 16 i7 11800H RTX 3060 115W Adaptor: 230W
Ortalama olarak oyunlarda ekran kartı 76-77 C° oluyor. VBIOS ile 140W çıkarmak istiyorum. Uygulayan arkadaşlar deneyimlerini ve dosyayı paylaşabilirse sevinirim. Bir sıkıntı yaşar mıyım merak ediyorum.

Laptop modelim HP Omen 16 i7 11800H RTX 3060 115W Adaptor: 230W
Ortalama olarak oyunlarda ekran kartı 76-77 C° oluyor. VBIOS ile 140W çıkarmak istiyorum. Uygulayan arkadaşlar deneyimlerini ve dosyayı paylaşabilirse sevinirim. Bir sıkıntı yaşar mıyım merak ediyorum.
+25 watt 10 derece kadar isitir GPU'nu. Tahmini tabii ki.

Ben de HP Victus için düşünmüştüm bunu, yapanlar vardı ancak alınacak risk değil gibi. Zaten 95W 3060'a bile zor zahmet dayanıyor güç kaynağı.

Bu hangi roman daha önce okumamıştım😂
Hiçbir şey anlamadım
Sadece özneleri bireysel olarak çıkarmanız gerekiyordu, çok zor olmasa gerek:)
"Sıcaklıklarınız zaten iyi diyebilmek için sınırda. Cihazınız daha fazlası için çok da uygun değil gibi."

Sıcaklıklarınız kullanım için sınıra yakın, daha fazla yükseltmeniz cihaz adına uygun değil gibi duruyor. Extradan 25 watt'ı kaldırmaz. Belki 130 watt deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Acer 140 watt çekerken 75 derece civarı geziyor, bende katılıyorum mantıklı değil. Thermal throttle olacaksın hiçbir işe yaramayacak sadece garantiyi bozmuş olacaksın. Onun yerine undervolt yap 3060ı daha iyi performans artışı alırsın garantisi de etkilenmez. 2070 mhz 1000 mV'ta sabitledim bende maksimum voltunu performansı %5 civarı arttı ve daha soğuk çalışıyor. Dahada düşürebilirim zamanım olmadı uğraşmaya, kendin denemen lazım wattı ve silikon kalitesine göre undervolt değerleri çok değişiyor.

Geri
Yukarı