Omen By HP CE-008NT ''Boot device not found'' Hatası

Muhammet Kaya

Hectopat
Merhabalar. Dizüstü bilgisayarımı açarken “ Boot device not found” hatası alıyorum. İnternet üzerinden çözüm aradım ancak başarılı olamadım. Ne yapmalıyım? Bilgisayarım Omen By HP CE-008NT.

USB girişlerinde harddisk flash gibi şeyler takılıysa çıkarın. Yeniden başlatın eğer olmaz ise format atın. Demektir ki önyükleme dosyanız silinmiş.

Takılı olan bir şey yok. Reset kesin çözüm müdür? İçinde yüklü win10 var ve cd-USB’de değil. Sorun olur mu?
Şöyle söyleyeyim. Ben eski laptopumun bazen harddiskini çıkarıp, harddisk kutusuna koyup yeni bilgisayarıma takıyorum. Bilgisayar kapalıyken, harddisk kutusu USB'den takılı iken çoğu zaman aldığınız hatayı alıyordum. Eğer siz de bir şey unuttunuysanız diye söyledim. Hiçbir şey takılı değilse sorun burada değildir öyleyse.

Daha önceden bilgisayarı normal şekilde kullanıyor muydunuz? Birden bire mi oldu?

Şöyle söyleyeyim. Ben eski laptopumun bazen harddiskini çıkarıp, harddisk kutusuna koyup yeni bilgisayarıma takıyorum. Bilgisayar kapalıyken, harddisk kutusu USB'den takılı iken çoğu zaman aldığınız hatayı alıyordum. Eğer siz de bir şey unuttunuysanız diye söyledim. Hiçbir şey takılı değilse sorun burada değildir öyleyse.

Daha önceden bilgisayarı normal şekilde kullanıyor muydunuz? Birden bire mi oldu?
Birden bire oldu. Dün akşam normal bir şekilde kullandım ve kapattım. Bugün böyle bir hatayla karşılaştım.

Bios’a hakim değilim de main kısmında ram ve işlemciyi görebiliyorken diskle alakalı bir şey göremiyorum. Doğru yere mi bakıyorum?
Yukarıdan Boot sekmesine gelin, eski tip arayüze sahipseniz şöyle görünür.

• HDD Seagate
  • DVD Toshiba Matshita ...... DVD
  • LAN Realtek .......
  • USB SanDisk ......
gibi. Eğer HDD'nin karşısı boş görünüyorsa bilgisayarı kapatıp harddiskinizi yerinden çıkarıp dikkatlice geri takın. Taktıktan sonra tekrar bu ekranı açın. Hala gözükmüyor ise harddiskiniz ölmüş demek olabilir. Laptop mu masaüstü mü kullanıyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
5855D2B5-FB34-492B-8A88-C08681E692B7.jpeg

Böyle bir ekran var, laptop kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı