Omen vs. MSI katana vs. Legion

Bütçe
30000

WoNoM

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.

30.000TL bütçem var ve oyun+iş için kullanabileceğim bir bilgisayara ihtiyacım var. Çok fazla da yeni son modelleri ve teknolojileri pek iyi bilmiyorum (Max-P-Q, sRGB vs.) O yüzden ufak bir yardımınıza ihtiyacım var. Bir de marka olarak Acer ve Monster notebookları pas geçebiliriz direk. Iş kısmına gelince bilgisayarı nadir de olsa dış mekanda kullanmak zorunda kalıyorum o yüzden ciddi ısınma problemi ya da stabilitesinin bozulmaması gerek.

1. HP Omen (LINK) = sadece 3070'i var diye. 30k altı 3070 sadece bunu bulabildim. Bir de keşke 17inç olsaydı(17inç olmak zorunda değil).
2. MSI katana (LINK)
3. HP vıctus (LINK)
4. Lenovo Legion 5 (LINK)

Başka önerilere açığım. Gönlüm 3070 yüzünden Omen'den yana ama o kötüyse ya da olmazsa Legion almayı düşünüyorum.

Omen 15 de Advanced optimusda bulunmuyor diye biliyorum muhtemelen ondan bahsediyorsunuz, ekstra olarak Legion Max-P
Evet ya advanced optimus bu yeni serilerde varmış diye okudum hatta bi satış sitesinde kullanıcı yorumundan okudum. Birde omenin diğer artısı 300hz

Yalnız Legion'daki 130W 3060. Ayrıca 11.nesil işlemciler 10.nesle göre daha iyi.
Evet birde işlemci derdimiz var doğru.

Galiba lenovoyu alacağım o zaman. Ama bu legion 5 serilerde de ısınma problemi yok mu?

Yanlış anlamayın sizi çürütmeye çalışmıyorum sadece anlamazsam içim rahat etmeyecek.
Max-Q 3070 85w ve Max-P 3060 130w performansları aynıymış neredeyse. güç tüketimi ve ısınma bakımından düşük 85watt lık ekran kartı daha az ısı problemine yol açmaz mı?

ikisinin ufak bi benchmarkı
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Galiba lenovoyu alacağım o zaman. Ama bu legion 5 serilerde de ısınma problemi yok mu?

Yanlış anlamayın sizi çürütmeye çalışmıyorum sadece anlamazsam içim rahat etmeyecek.
Max-Q 3070 85w ve Max-P 3060 130w performansları aynıymış neredeyse. güç tüketimi ve ısınma bakımından düşük 85watt lık ekran kartı daha az ısı problemine yol açmaz mı?
Legion en serin çalışan laptoplardır, içiniz rahat olsun :)
Dediğiniz doğru daha az güç harcar 3070 ama işlemci olarak zayıf kalır. 130W ile aynı güçte ayrıca 11.nesil almak daha mantıklı. Isınma sorunu yaşamazsınız, Legion soğutabilir ikisi de :)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı