Onboard ekran kartı ile harici ekran kartı arasındaki fark nedir?

Ezio21

Decipat
Daha fazla  
Meslek
Diş hekimi

Düzeltelim: Onboarddan kasıt ekran kartı, işlemci vs anakart ile tümleşik olduğu için tüm güncel laptoplar onboard şekilde üretilmektedir. Çok eski modellerde ekran kartı ve işlemci değiştirilebiliyordu.

Son düzenleme:
Hocam onboard tam olarak ne oluyor eğer paylaşımlı olaydı o zaman Onboard olabilir miydi ?
Onboard ile paylaşımlı aynı kavram. İşlemcinin içindeki grafik birimi ve bu bilgisayarın RAM'ını kullanıyor, kendi belleği yok. Harici ekran kartında, 3050 Tİ gibi, ayrı bir çip ve bellek var. Bu da dahili birimden çok daha performanslı olacağı anlamına geliyor.

Genelde bu alışveriş sitelerinde RTX serisi yüksek seviye harici kart olarak yazar.

Bu arada linkini attığın iki ürün de aynı.

Onboard ile paylaşımlı aynı kavram. İşlemcinin içindeki grafik birimi ve bu bilgisayarın RAM'ını kullanıyor, kendi belleği yok. Harici ekran kartında, 3050 Tİ gibi, ayrı bir çip ve bellek var. Bu da dahili birimden çok daha performanslı olacağı anlamına geliyor.

Genelde bu alışveriş sitelerinde RTX serisi yüksek seviye harici kart olarak yazar.

Bu arada linkini attığın iki ürün de aynı.
Peki Onboard neden yazılmış hocam ?

Buraya göre aslında site hata yapmamış oluyor.
Hocam o zaman bilgisayar oyun açısından sıkıntı çıkarmaz değil mi ?

Hocam bir şey sormak istiyorum şimdi onboard ekran kartı ile oyun oynanır mı yazdığımda çok düşük sistemli oyunlar oynanır yazıyor tam anlamadım kusura bakmayın.

Attığınız laptopta RTX 3050 Ti bulunuyor ona göre araştırmanızı yapın. 3050 Ti o kadar da düşük bir kart değil. Piyasada o fiyat bandında daha iyi laptop var mıdır bilemem araştırma yapmadım.

Attığınız laptopta RTX 3050 Ti bulunuyor ona göre araştırmanızı yapın. 3050 Ti o kadar da düşük bir kart değil. Piyasada o fiyat bandında daha iyi laptop var mıdır bilemem araştırma yapmadım.
Hocam 3050 ti için sıkıntı yok sadece Onboard yazsını görünce bi garip oldum:)

Geri
Yukarı