Onboard ekran kartı kullanmanın zararı olur mu ?

EmperorsChampion

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayar almayı düşünüyorum. Ama öğrenci olduğum için bütçem ekran kartına yetmiyor. Yaza doğru ekran kartı almayı düşünüyorum. Intel i3 4160 işlemcinin içindeki Intel HD Graphics 4400 onboard ekran kartını kullanmak istiyorum. Bir sorun olur mu ? Yaza kadar LoL ve Minecraft gibi oyunları akıcı bir şekilde oynayarak idare edebilir miyim ?
Alacağım parçalar bunlar:
33.png

Vatan Bilgisayar Karşıyaka Şubesine gidip 4 Gb 1600 Mhz Ram'i aldım. Diğer parçaları almadan önce size danışmak istedim.
11068786_1107093249319295_210440780_n.jpg

Önerilerinize açığım. :)

Masaüstü bilgisayar almayı düşünüyorum. Ama öğrenci olduğum için bütçem ekran kartına yetmiyor. Yaza doğru ekran kartı almayı düşünüyorum. Intel i3 4160 işlemcinin içindeki Intel HD Graphics 4400 onboard ekran kartını kullanmak istiyorum. Bir sorun olur mu ? Yaza kadar LoL ve Minecraft gibi oyunları akıcı bir şekilde oynayarak idare edebilir miyim ?
Alacağım parçalar bunlar:
Eki Görüntüle 56459
Vatan Bilgisayar Karşıyaka Şubesine gidip 4 Gb 1600 Mhz Ram'i aldım. Diğer parçaları almadan önce size danışmak istedim.
Eki Görüntüle 56461
Önerilerinize açığım. :)

Onboard'dan görüntü almanda bir sıkıntı olmaz ama oyunlarda bir sorun yaşarmısın bilemem.
Bütçeni belirtirmisin bütçenle neler alıncağınıda belirt.
Bellekleri 4GB seçmek ile hata etmişsin.

Ben hd 4000 ile Lol de 60-70 FPS alıyorum. Minecraft da ise 70 FPS. Sen 4400 ile daha iyi sonuçlar alırsın. Hem benim işlemcim de mobil işlemci. 3110-m.

Lol en düşük ayarlarda oynayabilirsin. Ama minecraft biraz kasabilir.
Lol de en yüksekte 40 FPS alıyorum. HD 4000 ile. Minecraft da dediğim gibi 50 ile 70 arası gidip geliyor.

@EmperorsChampion bende senin gibi yapacağım güzel bir sistem topluyorum ancak sistem aldıktan 2 ay sonra alıcağım ekran kartını çünkü bütçem yetmiyor.
i5 4690K işlemcisinden onboard görüntü alıcağım ama oyun oynamam sadece chrome ve gerekli uygulamaları yüklerim.

Ben hd 4000 ile Lol de 60-70 FPS alıyorum. Minecraft da ise 70 FPS. Sen 4400 ile daha iyi sonuçlar alırsın. Hem benim işlemcim de mobil işlemci. 3110-m.

Lol de en yüksekte 40 FPS alıyorum. HD 4000 ile. Minecraft da dediğim gibi 50 ile 70 arası gidip geliyor.

Dediğiniz gibiyse lol oynuyabilirim.

İntel HD 4xxx grafik çekirdekleri hakkında bir bilgim yok ama kullandığımda a'dan z'ye öğreneceğim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı