Çözüldü Onboard sisteme görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jack İşte

Hectopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul, Esenyurt
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Bilgisayar: Asus GTX 1060 6 GB Dual White GPU, Intel i7 3770s CPU, Gigabyte 240 GB SSD, H61M-K motherboard, Corsair 550W PSU

Telefon: S7 Edge (Hero2_lte)
Meslek
Öğrenci
Merhaba, sistem bayağı tozluydu ve temizlemek istedim. Temizledim ve fark ettiğim şey, işlemci laptop işlemcisiydi. Ve Turbox markaydı (bilgisayar benim değil). Fanın altındaki demir bölümü söktüm ve su ile yıkadım topraklandığından. Azıcık nemli bıraktım ve de. Sorun nedir?

Çözüm
Sanırım nemli bıraktığın için oldu. Güç kablolarını kontrol et.
Gerekli kabloları taktım ve yine çalışmıyor. Bir de yeni farkettim, içindeki buzzer çalışmıyor.

Arkadaşlar, nemden dolayı mı gitti? Hiç mi şansı yok? @Kullanıcı311

Bir de dün işlemci OGA Intel olduğundan tam emin olamadım taktığımdan. Bir taraftan takınca tık sesi çıkıyordu ve vidayı sıkınca işlemci duruyordu ancak sistemin fanları 3-4 sn. çalışıp kapanıyordu. Diğer tarafta ise vida tutmuyordu işlemciyi ve görüntü gelmiyordu, buzzer çalışmıyordu ve caps lock çalışmıyordu. Ve ikisinde de görüntü yoktu.

Merhabalar yanlış yazmışım OGA değil, PGA. Sorun 2 tane pinin yamuk olmasıymış.
Merhaba, sistem bayağı tozluydu ve temizlemek istedim. Temizledim ve fark ettiğim şey, işlemci laptop işlemcisiydi. Ve Turbox markaydı (bilgisayar benim değil). Fanın altındaki demir bölümü söktüm ve su ile yıkadım topraklandığından. Azıcık nemli bıraktım ve de. Sorun nedir?

Sorun Turbox marka olması.

Artı -1 Eksi

Gerekli kabloları taktım ve yine çalışmıyor. Bir de yeni farkettim, içindeki buzzer çalışmıyor.

Arkadaşlar, nemden dolayı mı gitti? Hiç mi şansı yok? @Kullanıcı311

Bir de dün işlemci OGA Intel olduğundan tam emin olamadım taktığımdan. Bir taraftan takınca tık sesi çıkıyordu ve vidayı sıkınca işlemci duruyordu ancak sistemin fanları 3-4 sn. çalışıp kapanıyordu. Diğer tarafta ise vida tutmuyordu işlemciyi ve görüntü gelmiyordu, buzzer çalışmıyordu ve caps lock çalışmıyordu. Ve ikisinde de görüntü yoktu.

Merhabalar yanlış yazmışım OGA değil, PGA. Sorun 2 tane pinin yamuk olmasıymış.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı