One Piece vs Naruto

Naruto animesi Türkiye'de çok overrated olan balon bir animedir, genellikle Naruto en iyi anime diyen kişiler hayatlarında izledikleri Max anime Tokyo ghoul'dur. One piece gibi başyapıt animeyi Naruto'yla karşılaştırmak epey saçma.

Sevenleri gömmüyorum naruto>one piece ya da Naruto en iyi anime diyenlere kızıyorum.
Narutoya balon diyip OP ye başyapıt demenizden ne kadar ciddi olduğunuz anlaşılıyor efenim iyi günler :) Bu arada izleme listem 450 seridir teşekkürler.

Naruto animesi Türkiye'de çok overrated olan balon bir animedir, genellikle Naruto en iyi anime diyen kişiler hayatlarında izledikleri Max anime Tokyo ghoul'dur. One piece gibi başyapıt animeyi Naruto'yla karşılaştırmak epey saçma.

Naruto'ya balon deyip OP'yi yüceltmeniz çok değişik OP en sevdiğim ikinci animedir. Ama Naruto'ya balon diyen birinin sözleri gereksiz gibi geldi.

2'si arasından bana kalırsa Naruto.
Genel anlamda 2'si de iyi anime değil gereksiz vakit kaybi. Naruto og izleyip salmıştım kim 500 bölüm shippuden izler gittim amvlerden 1 saate bitirdim. One piece 2 3 bölüm ve savaşlarına baktım beni sarmadi açıkçası.

Naruto izlemedim ama One Piece izledigim icin en azindan One Piece hakkinda birkac sey soyleyeyim.

Birkac savasina veya bolumune gore yorumlanacak bir anime degil.
One Piece'e savas arci olarak bakip sadece cizgi film izlemek icin izliyorsaniz izlemeyin. Hikayesi, karakter coklugu, karakterlerin hikayeleriyle birlikte guzel olan bir animedir. OP, kendisini tekrarliyan bir yapiya sahip. Ordan baska adaya git suraya git tarzi ama amac da o degil mi? Korsanlar krali olmaya calisan kisinin yol cizgisi boyle olmali zaten. OP'de her turlu duyguyu yasayabilecegin bir dizi, Naruto'da bu var mi bilmiyorum.

One Piece yerine One Pace izleyin, gereksiz yerleri atlayarak izlemis/okumus olursunuz.

En iyi anime diye bir sey yok. Kendisini begendiren, izlettiren animeler vardir. OP benim icin mukemmel bir anime degil, birincisi gereksiz uzun zaten.

-Spoiler içerir- İkisini de baştan sonra izledim One Piece çok rahat tekler. Shinobi savaşında Kishimoto yazacağın senaryoyu seveyim dediğim bir sürü nokta olmuştur, One Piece'te bu daha hiç olmadı. Bir tane plot hole hariç. Düşünsene 720 bölüm nasıl hokage olacak diye izliyorsun ama finalde adam sana hokage oluşunu bile göstermiyor :D Madara gibi birisini görüp görülebilecek en kötü plot twist ile harcıyorsun. Kadın karakterlerin izlemekten başka bir şey yapmıyor :D. Koca savaşta(!) sadece 2 kişi önemli rol oynuyor. Uchiha klanının raconunu izliyoruz yüzlerce bölüm. Lore namına bir şey yok zaten ki 700 bölümde bunu nasıl beceremedi yazar aklım almıyor. One Piece ise yavaş yavaş evreni hakkında insanı bilgilendirir. 3. bölümde Beyazsakalın ve Ace'in meyvesinin tanıtıldığını biliyor muydunuz ? Ya da 1. bölümde Shanks'ın haki kullandığını ? Yavaş yavaş sindire sindire açılıyor evren. Her bir karakterin başka başka geçmişleri oluyor. Lore desen sanırım Berserk ile birlikte başı çekiyor One Piece. Naruto'nun aksine Luffy finalde Kral olacak ve seri bitecek. Two Piece diye bir seri çıkarıp Luffy'nin yerden yere vurulduğu bir senaryo (Sanırım Boruto :d) olmayacak. One Piece'in eksikliği ise karakterlerin en azından final saga'ya kadar ölmemeleri. Oda'da bunu yapamıyor işte. Öldürmüyor sonra da bazı sahnelerin hiç bir anlamı kalmıyor. Bir de 1v1 kafasından çıkıp battle royale olayına girişse daha iyi olacak. Kısacası benim gözümde One Piece çok rahat alır. Seveni var sevmeyeni var saygımız sonsuz. Ama gelipte 10 bölüm izledim Shippuuden tekler diyen elemanlar aşırı komik duruyor :D. Anime olarak Naruto daha iyi bu arada. Savaş koreografisi bu kadar güzel olan başka anime yoktur büyük ihtimal.

OP'de her turlu duyguyu yasayabilecegin bir dizi, Naruto'da bu var mi bilmiyorum.
Naruto sağlam dram kasar 35 yaşındaki adamı bile hüngür hüngür ağlatabilir.

Sevenleri gömmüyorum naruto>one piece ya da Naruto en iyi anime diyenlere kızıyorum.
One Piece'te en iyi anime değil ki. Anime diyince işin içine çizimler animasyonlar falan da giriyor ama One Piece akıcılık kısmında hiçte iyi değil. Hunter x Hunter animesi One Piece'ten iyidir bana göre. Ama içerik bakımından konuşursak One Piece ≥ Hunter x Hunter > Naruto

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı