One Plus 7 Pro ve 7T Pro Arasındaki Fark Nedir?

Birkan Öztürk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Çıktığından beri kullandığım Asus Zenfone 5'i babam alacak ve bana yeni bir cihaz alacak. Araştırdım ve benim için en iyi olan OP7 Pro'yu gördüm. Ama yaklaşık 600 TL gibi bir farkla OP7T PRO var. Aradaki fark nedir? Araştırdım SD855+ ve 85 mAh fazla batarya olduğunu gördüm. Sizce SD855+ için o para verilir mi veya 5000 TL'ye farklı bir öneriniz varsa da beklerim.

7 Pro kullanıcısı olarak söylüyorum; aradaki paraya değecek kadar bir fark yok. Overclock edilmiş işlemci, çok ufak bir batarya artışı ve Gorilla Glass 6 aradaki en önemli farklar. Onlar da ne kadar önemli tartışılır.

Kavisli ekran seviyorsanız 7 Pro, flat ekran seviyorsanız 7T alınmalı. Şu anda 7 ve 7T Pro'nun bir espirisi yok.

Ben olsam 7T Pro alirdim. Evet islemci arasi ufak bir fark var ama en azindan bir adim daha onde, hali hazirda android 10 gelecek her sekilde bir tik daha yeni cihaz oluyor. Gorilla 6 olmasida bence buyuk etken ve uzun sure kullaancaksaniz 6GB ram yerine 8GB cok daha mantikli olacaktir o yuzden ben 7T Pro alirdim.

Ben olsam 7T Pro alirdim. Evet islemci arasi ufak bir fark var ama en azindan bir adim daha onde, hali hazirda android 10 gelecek her sekilde bir tik daha yeni cihaz oluyor. Gorilla 6 olmasida bence buyuk etken ve uzun sure kullaancaksaniz 6GB ram yerine 8GB cok daha mantikli olacaktir o yuzden ben 7T Pro alirdim ki yine şu an Türkiye'de 1-2 tane var bu cihazdan.
7 Pro için 6 GB ramlı olanı bulmanız çok zor Türkiye'de. 8 GB ve 12 GB olanları yaygın olarak satılıyor. 7T Pro içinse tek seçenek 8 GB ram. 12 GB olan versiyonu 7T Pro Mclaren Edition. Arada Ram farkı yok, hatta 12 GB Ram'lı 7 Pro alınırsa 7T Pro'ya göre avantajı bile var Ram olarak. Her ne kadar 8 ile 12 GB Ram arasında gözle görülür bir performans farkı olmasa da.

7T Pro Android 10 ile geliyor, 7 Pro Android 10'u OTA olarak resmi şekilde alalı 1 aydan fazla süre oldu.

Ha deseydiniz ki 7T Pro'da wireless charging var, IP68 sertifikası var o zaman derdim ki aradaki 600-650 TL'lik farka değer. Ne yazık ki geçerli olan durum bu değil. İki cihaz neredeyse aynı cihaz.

Burası Amerika değil. Amerika olsaydı 50 dolar daha fazla verip güncel olan 7T Pro'yu alın demek daha mantıklı olurdu. Fakat Türkiye şartlarında (konu sahibinin Türkiye'de yaşadığını varsayarak söylüyorum) doğru düzgün farkı olmayan cihaza 600 lira daha fazla vermek kesinlikle mantıklı değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı