One Tap taraması sonucu hesap bilgilerim Dark Web'de bulundu

V3XA4

Hectopat
Daha fazla  
Rastgele denk geldim ve hesap bilgilerimin güvenliğini kontrol etmek için Google One tap (Dark web) taraması yaptım ve aşağıdaki görseller ile karşılaştım. Şifreleri doğru değil yani değiştireli bayağı oldu ama yine de içime bir korku düştü, 2FA'm da var ve şifrelerimde güncel ve güvenli. Acaba bir sorun oluşur mu diye merak ettim, şimdiden yardımınız ve cevaplarını için teşekkür ederim.

image_2024-03-30_232554540.png
image_2024-03-30_233008782.png
image_2024-03-30_233310715.png

Hocam şunu yapıpta çıkmayan kişi varsa muhtemelen 2015 doğumlular falandır. Şifreleri değiştir, mümkünse karmaşık kombinasyonlar oluştur. İki adımlı doğrulama yap. Gerisi takdiri ilahi.

Kendini çok germe, korkma. Sen benim sonucu görsen ohoo xd

Rastgele denk geldim ve hesap bilgilerimin güvenliğini kontrol etmek için Google One tap (Dark web) taraması yaptım ve aşağıdaki görseller ile karşılaştım. Şifreleri doğru değil yani değiştireli bayağı oldu ama yine de içime bir korku düştü, 2FA'm da var ve şifrelerimde güncel ve güvenli. Acaba bir sorun oluşur mu diye merak ettim, şimdiden yardımınız ve cevaplarını için teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 2154875Eki Görüntüle 2154877Eki Görüntüle 2154882
Bisey olacağını sanmam. Cok dert etmeyin.

Hocam şunu yapıpta çıkmayan kişi varsa muhtemelen 2015 doğumlular falandır. Şifreleri değiştir, mümkünse karmaşık kombinasyonlar oluştur. İki adımlı doğrulama yap. Gerisi takdiri ilahi.

Kendini çok germe, korkma. Sen benim sonucu görsen ohoo xd.

Daha öncesinde bütün hesaplarım Google da dahil olmak üzere çalındı ve 2-3 gün boyunca geri almakla uğraştım o günden beri en ufak şey bile strese sokuyor :D

Cevaplar için teşekkür ederim.

Daha öncesinde bütün hesaplarım Google da dahil olmak üzere çalındı ve 2-3 gün boyunca geri almakla uğraştım o günden beri en ufak şey bile strese sokuyor :D

Seni anlıyorum. Geçenlerde birisi inanılmaz bait bir mail atmıştı. Gerçek sanıp PDF'yi indirdim. Sabahlara kadar bunun gerginliği ile uğraşmıştım. Eğer hesaplarının güvenliğinden endişeleniyorsan yeni adres al. Gerçi ona bile göz koyuyorlar. Hiçbir yerde kullanmadığım bir adresim vardı, geçenlerde baktım otomatiğe almışlar sürekli yurt dışından giriş yapılmaya çalışılıyor. Ama rahatsız hissediyorsan nihayetinde temiz bir başlangıç yapmak iyidir.

Dostum şöyle, bir siteye öylesine üye oldun diyelim onlar senin mailini ve şifreni açık halde ya paylaşıyorlar yada site hackleniyor ve senin bilgilerin de datada yerine alıyor.

Kullandığın mail önemli değil de şifre mesela her sitede farklı bir şifre kullan. Yada varsa o sitede iki faktörlü doğrulama aç. İki faktörlü olmayan sitelerde LastPass uygulaması kullanabilirsin, random bi şifre atar ve o şifreyle kaydedersin hatırlamana bile gerek kalmaz.

Dostum şöyle, bir siteye öylesine üye oldun diyelim onlar senin mailini ve şifreni açık halde ya paylaşıyorlar ya da site hackleniyor ve senin bilgilerin de datada yerine alıyor.

Kullandığın mail önemli değil de şifre mesela her sitede farklı bir şifre kullan. Ya da varsa o sitede iki faktörlü doğrulama aç. İki faktörlü olmayan sitelerde lastpass uygulaması kullanabilirsin, random bir şifre atar ve o şifreyle kaydedersin hatırlamana bile gerek kalmaz.

Her sitede farklı şifre için mesela Google'ın şifre yöneticisini kullanabilirsin. Sadece çerezleri temizlerken kayıtlı şifreleri sil kutucuğunu işaretlememeye dikkat et. @V3XA4

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Dediklerinizi aklımda tutacağım.

Şu anda şifrelerimi kaydetmek için Bitwarden kullanıyorum Ark'ım önermişti.
Sana son bir tavsiye daha vereyim. Genelde mecburen üye olduğum sitelerde kullanıyorum. Simplelogin adlı açık kaynak bir servis. Basitçe tek kullanımlık mail adresleri oluşturuyorsun, bu adresler senin oluşturduğun bir mail altında toplanıyor. Mail hesabını spamlardan korumak için bu da fena değil. Basitçe şöyle;

1711837180651.png

Yeni konular

Geri
Yukarı