Çözüldü OneDrive klasöründeki dosyalar bilgisayarda yer kaplar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
1619099064047.png

Dosya isminin kenarında yeşil tik varsa kaplar.
1619099094339.png

Bulut varsa kaplamaz.
Yeşil tikli bir öğeye sağ tık boş alan açın derseniz buluta dönüşür ve cihazda yer kaplamaz.
1619099141094.png

Tam tersi şekilde bu cihazda tut derseniz yer kaplamaya başlar.
Eki Görüntüle 987297
Açık ama giriş yapmadım hocam.
Giriş yapmadıysanız sonradan koyduğunuz dosyalar karşıya yüklenemeyecektir. Bu yüzden kaplar. Bunu dosyanın boyutuna bakarak anlayabilirsiniz. Boyutu varsa bilgisayarınızda duruyordur. 0 bayt gözüküyorsa bilgisayarınızda yer kaplamıyordur.

Giriş yapmadıysanız sonradan koyduğunuz dosyalar karşıya yüklenemeyecektir. Bu yüzden kaplar. Bunu dosyanın boyutuna bakarak anlayabilirsiniz. Boyutu varsa bilgisayarınızda duruyordur. 0 bayt gözüküyorsa bilgisayarınızda yer kaplamıyordur.
Tamam hocam.

Ama şimdi ben şunu anlamadım. Buradaki amaç One Drive'ın seçili klasörleri Çevrimiçi olarak yüklemesi ve orada muhafaza etmesi gerekmiyor mu? Bilgisayarda ayrıca One Drive klasörü açıp oraya yedek alır gibi kopyalaması anlamsız değil mi? Benim mevcuttaki Belgeler, Resimler ve Masaüstü dosyalarımı, yani işaretlediğim klasörleri alıp online sayfaya yükleyecek. Ayrıca bir klasör açıp oraya kopyalıyor bu resmen, e ne anladım ben bu işten.

Yeni konular

Geri
Yukarı