OnePlus 8 vs Mi 10

PurpsDope

Hectopat
Merhabalar, uzun süredir araştırma yapıyorum.
OnePlus Oxygen OS ile çok güzel ve saf bir deneyim yaşatıyor diye biliyorum.
Ancak MIUI arayüzü her ne kadar deli gibi özellikleri olsa da telefonu yavaşmış gibi hissettiriyor. Elimde Mi Note 10 Lite var, kamera ve arayüz fena değil ama MIUI 12 güncellemesinden sonra nedense telefon çok da memnun etmedi. Animasyonlar kasmaya başladı.
Gelelim almayı düşündüğüm telefonlara:
OnePlus performans konusunda her ne kadar aynı işlemcileri kullansalar da bana daha hızlı gelecek gibi düşünüyorum. Ancak kamera konusunda daha geride.
Xiaomi ise her türlü memnun eder diye düşünüyorum, ama kullananlardan öğrenmek daha iyi olur.
Ben de 1 haftaya bu modellerden birini almaya karar verdim, elimdekinin üstüne para ekleyeceğim. Bana yol gösterir misiniz? Teşekkürler.

OnePlus 8. neden mi?
1. Bugui 12 ile brick olan ve kasan telefonlar.
2. Xiaomi'de ne kadar yüksek megapikselli kameralar olsa da kamera yazılımı berbat.
3. OnePlus cihazlarına 3 defa güncelleme veriyor ama Xiaomi daha geçen sene çıkardığı Redmi Note 8 Pro'ya Android 11 vermiyor.

1 seneden fazla süredir Oneplus 7 Pro kullanan biri olarak gözüm kapalı Oneplus 8 öneririm. Oxygen OS çok başka. Çok stabil, çok hızlı. Oneplus 3 sene büyük güncelleme veriyor ve hatta sonrasında bile vermeye devam ediyor. Oneplus 5 Android 10 aldı mesela, 11'i de alabileceği konuşuluyor.

1 seneden fazla süredir Oneplus 7 Pro kullanan biri olarak gözüm kapalı Oneplus 8 öneririm. Oxygen OS çok başka. Çok stabil, çok hızlı. Oneplus 3 sene büyük güncelleme veriyor ve hatta sonrasında bile vermeye devam ediyor. Oneplus 5 Android 10 aldı mesela, 11'i de alabileceği konuşuluyor.
Merhabalar, OnePlus 8 için aklımda 2 kuşku var, birincisi amoled ekranında zaman zaman kronik sorunları çıkabiliyormuş, bu model için. İkincisi ise kamerasının gerçekten beni tatmin etmesini istiyorum. Bunları karşılar mı?

Merhabalar, OnePlus 8 için aklımda 2 kuşku var, birincisi AMOLED ekranında zaman zaman kronik sorunları çıkabiliyormuş, bu model için. İkincisi ise kamerasının gerçekten beni tatmin etmesini istiyorum. Bunları karşılar mı?

Hocam aktif bir OnePlus 7T kullanıcısı olarak ben de kesinlikle OnePlus'ı tavsiye ederim hatta bütçeniz uygunsa OnePlus 8 Pro tercih edin bence. Bir çok farklı markadan Android telefon kullandım. (Samsung, htc, Sony, Oppo, Xiaomi, Huawei vs.) fakat şu ana kadar kullandığım hiçbir telefonda OnePlus'taki stabiliteyi ve arayüz akıcılığını göremedim. AMOLED konusuna gelecek olursak bildiğim kadarıyla Xiaomi MI10'da AMOLED kullanıyor dolayısıyla risk açısından aralarında bir fark yok. Artık neredeyse bütün amiral gemileri AMOLED ekran kullanıyor. Kamera olarak da belki MI10 kadar sizi tatmin etmeyebilir fakat kesinlikle OnePlus 8'in kamerasının kötü olduğunu sanmıyorum beklentilere karşılık verecektir bence.

Hocam aktif bir OnePlus 7T kullanıcısı olarak ben de kesinlikle OnePlus'ı tavsiye ederim hatta bütçeniz uygunsa OnePlus 8 Pro tercih edin bence. Bir çok farklı markadan Android telefon kullandım. (Samsung, htc, Sony, Oppo, Xiaomi, Huawei vs.) fakat şu ana kadar kullandığım hiçbir telefonda OnePlus'taki stabiliteyi ve arayüz akıcılığını göremedim. AMOLED konusuna gelecek olursak bildiğim kadarıyla Xiaomi MI10'da AMOLED kullanıyor dolayısıyla risk açısından aralarında bir fark yok. Artık neredeyse bütün amiral gemileri AMOLED ekran kullanıyor. Kamera olarak da belki MI10 kadar sizi tatmin etmeyebilir fakat kesinlikle OnePlus 8'in kamerasının kötü olduğunu sanmıyorum beklentilere karşılık verecektir bence.

Onu demiyor hocam. OnePlus'ta AMOLED yanığı denilen sorun var. Ama o da güneş altında kalınca oluyor.

Onu demiyor hocam. OnePlus'ta AMOLED yanığı denilen sorun var. Ama o da güneş altında kalınca oluyor.

Hocam bahsettiğiniz şeyin adı greentint ve sadece OnePlus'ta değil bütün amoled kullanan cihazlarda olabiliyor sorun kullanılan ekran teknolojisiyle alakalı. Forumlarda greentint sorunlarıyla karşılaşan OnePlus kullanıcılarının olduğunu gördüm fakat hepsinin sorunu garanti yoluyla giderilmişti diye hatırlıyorum çünkü bu fabrikasyon hatası ve firma bunu garanti kapsamına sokuyor. Ayrıca bu güneş altında oluşmuyor aksine karanlık ortamlarda ekran parlaklığını düşürünce ortaya çıkıyor.

Geri
Yukarı