OnePlus Nord N10 tepki vermiyor

PislickB3

Hectopat
Öncelikle merhaba. 23 aydır kullandığım OnePlus Nord N10 telefonum bugün sabaha kadar problemsiz çalışıyordu ancak bu sabah telefonuma arkadaşımdan bir çağrı geldi. Telefonla görüştükten sonra ekranını kapatıp yanıma koydum. Aradan 15 dakika geçti ve ekranı açmaya çalıştığımda telefon tepki vermiyordu. Şarjımın bittiğini düşünerek telefonumu şarja taktım ancak yine tepki alamadım. Telefonu 1 saat şarjda bıraktıktan sonra telefon hala tepki vermiyordu. Ben de telefonu şarjdan çıkarıp ses açma +güç butonu ve ses kısma+ güç butonu kombinasyonlarını denedim yine de telefon tepki vermedi. Bu kombinasyonları defalarca denememe rağmen yine tepki alamadım ve telefonu yeniden şarja bıraktım telefon şu an şarjda. Telefonumun garantisinin bitmesine 1 ay var ancak öğrenci olduğumdan ötürü bir masraf çıkartmalarından korkuyorum. Telefonu kendine getirmek için bir yöntem var mıdır? Yok ise garanti bana herhangi bir masraf çıkarır mı, tecrübesi olan arkadaşlar var ise bilgilendirebilir mi? Bir de telefonu garantiye gönderebilmek için telefonumun kutusu gerekli midir? Öğrenci olduğum için şu an evimde değilim ve telefonumun kutusu memleketimde kaldı.

Düşürme gibi bir şey olmadıysa ki okuduğum kadarıyla olmamış ücret almamaları lazım, garantiye gönderebilirsin. Kutu hakkında bilgim yok.

Hocam son zamanlarda normalin üstünde ısınma durumu oluyor muydu? Bu telefonu ben de kullandım ve kullanıp da memnun olan bir kişi bile duymadım, hep sorunlu.

Hocam son zamanlarda normalin üstünde ısınma durumu oluyor muydu? Bu telefonu ben de kullandım ve kullanıp da memnun olan bir kişi bile duymadım, hep sorunlu.

Hocam ısınma durumu pek yoktu. Kasma durumunda da açıkçası kullandığım en akıcı telefonlardan biriydi ancak telefona gerçekten en ufak bir darbe veya su değdirme gibi bir durum olmadan böyle olması çok garip geldi. Ayrıca kime anlatsam inanmıyor, çok garip hissediyorum.

Öncelikle merhaba. 23 aydır kullandığım OnePlus nord N10 telefonum bugün sabaha kadar problemsiz çalışıyordu ancak bu sabah telefonuma arkadaşımdan bir çağrı geldi. Telefonla görüştükten sonra ekranını kapatıp yanıma koydum. Aradan 15 dakika geçti ve ekranı açmaya çalıştığımda telefon tepki vermiyordu. Şarjımın bittiğini düşünerek telefonumu şarja taktım ancak yine tepki alamadım. Telefonu 1 saat şarjda bıraktıktan sonra telefon hala tepki vermiyordu. Ben de telefonu şarjdan çıkarıp ses açma +güç butonu ve ses kısma+ güç butonu kombinasyonlarını denedim yine de telefon tepki vermedi. Bu kombinasyonları defalarca denememe rağmen yine tepki alamadım ve telefonu yeniden şarja bıraktım telefon şu an şarjda. Telefonumun garantisinin bitmesine 1 ay var ancak öğrenci olduğumdan ötürü bir masraf çıkartmalarından korkuyorum. Telefonu kendine getirmek için bir yöntem var mıdır? Yok ise garanti bana herhangi bir masraf çıkarır mı, tecrübesi olan arkadaşlar var ise bilgilendirebilir mi? Bir de telefonu garantiye gönderebilmek için telefonumun kutusu gerekli midir? Öğrenci olduğum için şu an evimde değilim ve telefonumun kutusu memleketimde kaldı.

ROM kaynaklı bir hata olabilir.

Öncelikle merhaba. 23 aydır kullandığım OnePlus nord N10 telefonum bugün sabaha kadar problemsiz çalışıyordu ancak bu sabah telefonuma arkadaşımdan bir çağrı geldi. Telefonla görüştükten sonra ekranını kapatıp yanıma koydum. Aradan 15 dakika geçti ve ekranı açmaya çalıştığımda telefon tepki vermiyordu. Şarjımın bittiğini düşünerek telefonumu şarja taktım ancak yine tepki alamadım. Telefonu 1 saat şarjda bıraktıktan sonra telefon hala tepki vermiyordu. Ben de telefonu şarjdan çıkarıp ses açma +güç butonu ve ses kısma+ güç butonu kombinasyonlarını denedim yine de telefon tepki vermedi. Bu kombinasyonları defalarca denememe rağmen yine tepki alamadım ve telefonu yeniden şarja bıraktım telefon şu an şarjda. Telefonumun garantisinin bitmesine 1 ay var ancak öğrenci olduğumdan ötürü bir masraf çıkartmalarından korkuyorum. Telefonu kendine getirmek için bir yöntem var mıdır? Yok ise garanti bana herhangi bir masraf çıkarır mı, tecrübesi olan arkadaşlar var ise bilgilendirebilir mi? Bir de telefonu garantiye gönderebilmek için telefonumun kutusu gerekli midir? Öğrenci olduğum için şu an evimde değilim ve telefonumun kutusu memleketimde kaldı.

Telefonunuz yurt dışı mi?

ROM kaynaklı bir hata olabilir.

Telefonunuz yurt dışı mi?
Bootloader açık değil dolayısıyla rom vesaire kurmadım. Hepsiburada üzerinden aldığım cihaz. Kutusunun üstünde hatırladığım kadarıyla KVK garantisi olduğuna dair bir etiket vardı ancak şu an KVK garanti sorgulama sayfasına girdiğimde "Girmiş olduğunu IMEI/Seri numarasına ait kayıt bulunamadı" şeklinde bir hata veriyor sabah Oneplus ı arayıp durum hakkında bilgi almaya çalışacağım

Bootloader açık değil dolayısıyla ROM vesaire kurmadım. Hepsiburada üzerinden aldığım cihaz. Kutusunun üstünde hatırladığım kadarıyla KVK garantisi olduğuna dair bir etiket vardı ancak şu an KVK garanti sorgulama sayfasına girdiğimde "girmiş olduğunu IMEI/Seri numarasına ait kayıt bulunamadı" şeklinde bir hata veriyor sabah OnePlus'ı arayıp durum hakkında bilgi almaya çalışacağım.

Bildiğim kadarıyla Türkiye'de satılan OnePlus telefonlarda convert ROM kullandıklarından dolayı telefonlarda böyle sorunlar olabiliyor.

Güç + ses kısma tuşlarına basarken aynı anda telefonu şarja veya bilgisayara bağlamayı dene. Bilgisayar olursa daha iyi olur. Genellikle OnePlus cihazlar güncellemeyi gece boşta kaldığı zaman yapıyor. Güncelleme ile ilgili bir sorun olmuş olabilir.

Geri
Yukarı