Online coin siteleri güvenilir mi?

Umut Bıçak

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, bir tanıdığımın Discord hesabı çalındı sonrasında ise hesabı geri aldı ve hesabını çalan kişi bazı piyasa sunucularına katılıp oralarda gezinmiş. Sonuç olarak içinde yaklaşık 700.000 kişi olan sunucudan bu arkadaşa promosyon kodu çıktı ve kendisine 0.194 BTC verildiği iddia ediliyor. Siteye girip baktığımızda da promosyon kodunu kullandığımızda gerçekten hesaba 0.194 BTC yattı ve sonrasında o BTC ile al sat yapma şansı verildi. Sizce güvenilir bir site midir, parayı çekmek istediğimizde pasaport no veya T.C kimlik no gibi bilgiler istiyor. Yardım ederseniz seviniriz. İyi günler.

Selam arkadaşlar, bir tanıdığımın Discord hesabı çalındı sonrasında ise hesabı geri aldı ve hesabını çalan kişi bazı piyasa sunucularına katılıp oralarda gezinmiş. Sonuç olarak içinde yaklaşık 700.000 kişi olan sunucudan bu arkadaşa promosyon kodu çıktı ve kendisine 0.194 BTC verildiği iddia ediliyor. Siteye girip baktığımızda da promosyon kodunu kullandığımızda gerçekten hesaba 0.194 BTC yattı ve sonrasında o BTC ile al sat yapma şansı verildi. Sizce güvenilir bir site midir, parayı çekmek istediğimizde pasaport no veya T.C kimlik no gibi bilgiler istiyor. Yardım ederseniz seviniriz. İyi günler.

Pasaport veya T.C. mi hmm kimlik istiyor mu bari.

Scam olduğunu 0.194 BTC'yi gördüğüm an anladım. Site adresine gerek yok, dolandırıcı sitenin teki. Büyük ihtimalle DM'den direkt promosyon kazandınız yazmak yerine böyle enteresan bir yolla inandırıcılığı artırmaya çalışmışlar. Ya da hesabı çalan kişi direkt kripto sunucularının tekine katılmıştır. Kripto sunucularına katıldığınız an scam mesajlar gelmeye başlar DM kutunuza.

Bu aylardır, hatta yıllardır kullanılan bir yöntem. İnanmayın. Size en azından 0.2 BTC çıkmış. Bana 2 BTC çıkmıştı. Oradan ilerleyince yüksek ihtimalle parayı çekmeniz için sizden bir miktar para isteyecek. (Benden 300 TL ederinde btc yatırmamı istemişti.) Zaten biliyordum böyle olacağını ama denemek istedim işte.

Bu aylardır, hatta yıllardır kullanılan bir yöntem. İnanmayın. Size en azından 0.2 BTC çıkmış. Bana 2 BTC çıkmıştı. Oradan ilerleyince yüksek ihtimalle parayı çekmeniz için sizden bir miktar para isteyecek. (Benden 300 TL ederinde btc yatırmamı istemişti.) Zaten biliyordum böyle olacağını ama denemek istedim işte.
Sitenin adı BitWall Global. İnternette arattım bayağı LinkedIn'de profilleri, Facebook'da sayfaları falan var. Parayı çekme kısmı ise sadece hesap doğrulama ve yukarıda da bahsettiğim gibi T.C kimlik no veya pasaport numarası istiyor. Bu istediği bilgiler de hesabınızı gerçek kullanıcı seviyesine yükseltip o şekilde satın alma veya satma işlemi yaptırıyor. Ekstradan istediği bir şey yok ama güvenmiyorum hala.

Bu aylardır, hatta yıllardır kullanılan bir yöntem. İnanmayın. Size en azından 0.2 BTC çıkmış. Bana 2 BTC çıkmıştı. Oradan ilerleyince yüksek ihtimalle parayı çekmeniz için sizden bir miktar para isteyecek. (Benden 300 TL ederinde BTC yatırmamı istemişti.) Zaten biliyordum böyle olacağını ama denemek istedim işte.

Şey sizi 5 aydır arıyorum merhaba elinizde GTA 5 hesabı kaldı mı 😅

Geri
Yukarı