Online final sınavlarında kamera açtırmaları yasal mı?

Antares

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, üniversitede okumaktayım. Online sınavlar için kamera açılması rektör tarafından zorunlu oldu ancak birçok üniversite bu kararı iptal ederken bizim okulumuz halen daha kararı diretmekte. Dün KVKK Danışmanının videosunu da ( 18:13 dakika ) izledikten sonra açmamaya karar verdim sizce böyle bir hakları var mı?

Sizin nur yüzünüzü görmek için değil, hak etmediğiniz puanı almayın diye.
Hak etmediğimiz notu almamak için başka yol bulsunlar o zaman bir çok kişi açabilecek durumu var fakat az da olsa açamıcak kesim var bu yol onları zor duruma sokacak. Sınava aynı anda giriyoruz 200 kişi oturupta kim varmış sınavda diye bakacaklarını sanmam. Kamera açmayanların sınavı da geçersiz sayılacak.

Anayasa'nın sosyal devlet ilkesine aykırı. Her üniversite öğrencisinden zorunlu olarak kamera kullanması istenecekse bunların dağıtılması veyahut gerekli paranın tahsis edilmesi gerekir.

Anayasa'nın sosyal devlet ilkesine aykırı. Her üniversite öğrencisinden zorunlu olarak kamera kullanması istenecekse bunların dağıtılması veyahut gerekli paranın tahsis edilmesi gerekir.
İşte bu tarz şeyler yapmıyorlar hatta buna durumum yok diyen kişilere cevap bile vermiyorlar şaştım kaldım.

Geri
Yukarı