Online gitar dersi

Dr.Aequitas

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Herkese merhaba.
Öncelikle 31 yaşındayım, üniversite yıllarında ilk defa gitar ile tanıştım, o dönemde siyah bir Cort x6 almıştım, yine o dönemde tek tük gitar dersleri aldım ama çok uzun sürmedi bu dersler. Ortaokul yıllarından beri kısa/uzun sap bağlama da çaldığım için kendi çabalarımla belirli bir düzeye kadar ilerlettim gitar işini. Hani belirli bir düzey diyorum ama anca basit akorlar ile ritim atabiliyorum, çok heves ettiğim bazı parçaların soloları için çok uğraşmıştım, az çok onları çalmaya çalışıyorum. Ama bu şekilde yarım yamalak iş yapmayı hiç sevmiyorum. Dolayısı ile daha sistematik ve herşeyi baştan alarak çalışmak niyetindeyim.
Gitar dersi almak istiyorum ancak özel ders almak için her zaman uygun ve boş vaktim olmuyor malesef. Tamamen anlık, duruma bağlı olarak, ne zaman müsait olursam o zaman çalışabileceğim şekilde bir ders sistemine ihtiyacım var, bu da sanırım sadece online dersler ile olabilir diye düşünüyorum.
Bu bağlamda Nate Savage diye bir abimizin online gitar dersleri varmış, o gözüme ilişti. Sanırım bu kısım belirli bir düzeye kadar getirdikten sonra insanın iştahını kabartıp şuraya yönlendirmek amacıyla oluşturulmuş. Zira burada çok daha detaylı bir çalışma programı var gibi görünüyor. Tam istediğim şekilde, en baştan başlayıp sistematik bir şekilde ilerliyormuş dersler. Licklibrary diye bir yer de var ücretsiz, ama orayı inceleme fırsatım olmadı, ona da bakacağım.
Bu arada çalışmalarımı sadece elektro gitarım ile yapmak istemiyorum. Özellikle klasik gitar tonlarını çok sevdiğim için bir tane de elektro klasik gitar almayı planlıyorum. Şuradaki mesajda iki gitar arasında kaldığımı belirtmiştim.
Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim, hayırlı Cumalar.

Son düzenleme:
Öncelikle merhabalar. Ben de gitarı kendi imkanlarımla, internet üzerinden öğrenmiştim. Çoğu akoru ve arpeji, soloları ve heveslendiğim şarkıların neredeyse tamamını çalabiliyorum. Isaac Albeniz - Asturias'ı da %25 çalabiliyordum.

Ben gitarı Selim Işık'ın gitar dersleriyle öğrendim. Kendisi bu konuda bir dergi hazırladı, içerisine DVD de ekleyerek destekledi. Çok yararlı ve eğitici bir içerik kesinlikle yabancı kaynaklar yerine Selim Işık'a yönelmelisiniz. Gitar konusuna gelince, CX40'ı elime alıp kullandım bir süre. İnanın malzeme kalitesi, tellerin klavyeye olan yakınlığı, fretlerin ve boyanın kalitesi özellikle, fiyatının çok çok üstünde performans sunuyor.

Ayrıca Selim Işık'ın bir de Web sitesi var. Forumlar aracılığıyla kendisine sorular sorabiliyorsunuz. Selim Işık Gitar Metodu'na buradan ulaşabilirsiniz.

Cx40'ın kaliteli olduğunda hiç şüphem yok ama cutaway diye tabir edilen kasalı olan bir model olursa daha iyi olur diye düşünüyorum. Bu açıdan İbanez GA6CE modeli biraz daha öne çıkıyor. Bir ara işten fırsat bulabilirsem bir müzik mağazasına gidip ikisini de incelemek istiyorum, umarım önce boş vakit, sonra da bu gitarların ikisini de gittiğim yerde bulabilirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı