Online Oyun için Hakaret Davası nasıl açılır?

Yasin KARATEKE

Kilopat
Makaleler
1
Yer
ANKARA
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Merhaba, geçen günlerde CS-GO oynarken şahsıma ağır hareketlere maruz kaldım. Gerek ailem gerek eşim. Her birine yoğun şekilde küfür ve hareket edildi. Bunların hepsini tek tek ekran görüntüsü aldım. Bu insanların ceza almasını istiyorum. Böyle bir imkanımız hakkımız var mı? En uygun avukatı nasıl seçebilirim?

Bilmiyorum nasıl dava edersiniz ama karşınızda sizi umursamayan devlet görevlileri göreceksiniz. Hangi avukatı seçerseniz seçin böyle bir şey Türkiye'de havada kalır. Online oyunlarda sıkça yaşanan bir olay çünkü.

Bir daha karşılaşmamak istiyorsanız sohbet sekmesini ve mikrofonu filan kapatmak çözümü olur galiba, girin ve sadece oynayın, diğer türlü binbir çeşit insan var hangi birinin gürültüsü çekebilirsiniz ki ben arkadaşlarımla oynuyorken sohbet ve mikrofon açık oluyor diğer durumlarda kapalı, oyunun zevkini böyle alıyorum.

Son düzenleme:
Hocam böyle şeylere takmayın hiç. Bilin ki karşınızda size o lafları yazan kişi en fazla 13-16 yaş aralığında olan bir klavye delikanlısı. Bize de ediliyor hiç umursamıyorum muteliyorum adamı. Bırak kudursun. Dava etseniz bile kimse umursamaz böyle şeyleri. Yani facebookta falan bile çok büyük küfür edenler var dava edildiklerini gördüm orada bile bir sonuç çıkmadı oyun için hiçbir şey olacağını sanmıyorum. Zamanınızı ve paranızı boşa harcamayın boşverin gitsin. Karşıya Türk oyuncu gelirse susturun bundan sonra ben hep öyle yapıyorum.

Hocam online oyunlarda normal karşılanıyor artık bu. Dava açsanızda pek uğraşacaklarını sanmam. Konsola ''cl_mute_enemy_team 1'' yazıp geçin. Böylelikle karşı tarafın yazdıklarını görmezsiniz ve kafanız rahat olur dikkatiniz dağılmaz. Kendi takımınıza da böyle 3-5 velet gelirse muteleyin geçin. Oyununuza bakın :)

Bir öneri de; CS GO’yu bırakın BF1 oynayın. Cs gereksiz ve kanser bir oyun.
O oyunu kaldıracak sistem olsa csgo'yu steam hesabımda bile bulundurmam zaten hocam :D Allah izin verirse ekran kartımı yenileyeceğim ve ilk işim The Witcher 3 Wild Hunt ve BF gibi adam akıllı bir online oyun oynamak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı