Online oyuna girince tüm evde internet gidiyor veya yavaşlıyor

Herkese iyi akşamlar, öncelikle modemle aramda 5 metre falan var, arada beton veya duvar yok, kapılar açık, 100Mbps hızında bir internetim var (Vodafone Net). Herhangi bir Online oyuna girdiğimde normalde odamda 95-100 Mbps çeken internet 0.25Mbps'e düşüyor. Oyun sunucusuna bağlanamıyor bile bağlansa da lagdan hiçbir şey yapılmıyor. Oyunu kapadığım saniye tüm cihazlarda internet tekrar 95-100Mbps oluyor. Bu durum 2.4GHz ve 5GHz ağda da aynı. Online bir oyuna girince ya internet 0.25 Mbps'e düşüyor ya da komple gidiyor. Bu interneti yeni taktırdım, bundan önce kullandığım internette (farklı bir şehirdeydim ama ISS aynı) de aynı sorunu yaşıyordum ancak onda sadece 5GHz ağa bağlıyken yaşıyordum, 2.4GHz ağda sorun olmuyordu ancak 5GHz ağa bağlıyken yine internet gidiyordu. Şu an 2.4GHz'de de öyle. Gerçekten çok sinir bozucu bir şey, yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleme:
Modemin marka ve modeli nedir?
İnternet değiştirdikten sonra modem değiştirdiniz mi?
Bu ağ sorununu belirli oyunlarda mı yoksa tüm çok oyunculu oyunlarda mı yaşıyorsunuz?
Telefonlardan ya da başka bir bilgisayar, konsol vb. çok oyunculu oyunlara girince ağ sorunu yaşıyor musunuz?

Modemin marka ve modeli nedir?
İnternet değiştirdikten sonra modem değiştirdiniz mi?
Bu ağ sorununu belirli oyunlarda mı yoksa tüm çok oyunculu oyunlarda mı yaşıyorsunuz?
Telefonlardan ya da başka bir bilgisayar, konsol vb. çok oyunculu oyunlara girince ağ sorunu yaşıyor musunuz?
Öncelikle internetin yavaşlaması tüm cihazları etkiliyor mu sadece bilgisayarda mı emin olamadım bazen telefon interneti de yavaşlıyor gibi (sanırım 2.4ghz'de böyle) bazen etki etmiyor emin olamadığım için düzenleyerek konudan o kısmı kaldırdım. Modemin markası modeli; ZTE ZXHN H298A. İnterneti yeni adresime taşıyınca modem değişti evet. Bilgisayarda 2 farklı online oyun oynuyorum ve ikisinde de durum aynı, Playstation 4'te aynı oyuna girdiğimde ise böyle bir durum yaşamadım.

Playstation internete nasıl bağlanıyorsunuz? Kablosuz ise kablolu bağlayıp test eder misiniz?

Geri
Yukarı