Online oyunda internet kopması

Rocakewt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, hepinize iyi günler öncelikle. Son üç gündür çok ilginç, can sıkıcı bir sorun ile uğraşıyorum. Elimden gelen her şeyi yaptım ancak bir çare bulamadım. Sorun şu normalde web üzerinde gezinirken hiçbir sorun yok ancak Online bir oyun oynadığım zaman bir iki saatin ardından internet kesiliyor. Oynadığım oyun Lost Ark 2 bu arada. İnternet kesildiğinde bağlı bir Ethernet yok hatası ya da geçerli bir IP adresi alınamadı hatası alıyorum. Modeme direkt olarak Ethernet kablosu üzerinden bağlıyım. Windows'tan sorun gider dediğimde internetim tekrar çalışır vaziyete geliyor ancak iki saat sonra ortalama gene aynı sorunu yaşıyorum. İnternetim TurkNet 100 MB ADSL Wi-Fi'de kopma olmuyor modem loglarında da kopma gözükmüyor. Öncelikle tüm Ethernet ve ağ sürücülerini silip yükledim işe yaramadı. Sıfırladım ağı sonuç gene aynı. Hatta format attım değişen bir şey olmadı. TurkNet'i aradım, IP'mi sabit olarak değiştirdim ilk 6 saat sorun yoktu sonra tekrar kopmalar yaşadım. Windows komut satırını kullanarak gerekli resetlemeyi de yaptın sonuç aynı. Bir arkadaş aynı sorunu ağ bağlantıları özelikler kısmından ikili&yarım diye bir ayar var onu 100 MB tanımlayarak çözmüş ancak bende işe yaramadı. Aynı sorunu yaşayan, çözüm diken başka bir önerisi olan var mıdır? Şimdiden çok teşekkür ederim.
Güncelleme windows 11 kullanıyordum, windows 10 pro yükledim sorun devam ediyor maalesef.

Son düzenleme:
Merhaba ben de Lost Ark 2 oynarken yaklaşık 2 saate bir internet kopması yaşıyorum. Sorun gider dediğimde internet tekrar geliyor. Wi-Fi ile bağlantı kesilmiyor ancak geçerli bir IP bulunamadı ya da Ethernet kablosu takılı değil gibi bir hata alıyorum. Bilgisyara format attım Ethernet kablosunu değiştirdim. Sabit IP'ye geçtim sonuç değişmedi. Hatta yeni bir modem bile aldım ancak sorun devam ediyor. Tüm sürücülerim güncel Windows 11 de alıyordum hatayı, Windows 10 yükledim hala devam ediyor. Web sayfalarında gezinirken bir kopma yaşamıyorum ya da film, video izlerken. Sizce sorun anakartımda mı? Anakartım ASUS TUF Gaming B550 Plus. On gün önce satın almıştım bu problemi sadece 3 gündür yaşıyorum. Bir bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Adsız.jpg

Adsız1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı