Online oyunlar için internet hızı yeterli mi?

xonlykaneki

Picopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo İdeapad Gaming 3/i5 11320H/RTX 3050Tİ/2x8 3200 MHZ RAM/512 GB M2 SSD
İnternet hızım sizce CS2 tarzı oyunları oynamak için nasıl?

Ekran görüntüsü 2024-04-21 194418.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 25 ile oynuyordum. Lakin önemli olan bu internet hızın evde kaç kişiye bölünüyor ve sen ne kadarlık bir hız çekiyorsun. Ben 25 ile oynuyordum evet ama eğer birisi program indirme vs yaparsa hız düştüğünden dolayı ping giriyordu. Şuan rahatım 100mbps. Mümkün ise paketi arttır. Değil ise pingin cidden önemli olduğu oyunda isen akşamları oyna bence o şekil garantiye almış olursun.

Önemli olan gecikme değerleri ve stabilite. Oyunda düşük ping alıyorsanız, internet bağlantınızda kopmalar vs. meydana gelmiyorsa bir problem olacağını sanmıyorum. Oyuna girip görmeniz gerek.

Önemli olan gecikme değerleri ve stabilite. Oyunda düşük ping alıyorsanız, internet bağlantınızda kopmalar vs. meydana gelmiyorsa bir problem olacağını sanmıyorum. Oyuna girip görmeniz gerek.

Kopma vs. olmuyor zaten genellikle evde 2 kişi kullanıyor interneti ama bazen hız bayağı düşüyor. Aile evinde yaşadığım için paketi yükseltemiyorum maalesef. Bir de babamın dediğine göre 40GB kotası varmış internetin sadece ben 320GB kullanıyorum aylık ayrıca yaşadığım yerde fiber altyapı yok diye biliyorum oda var.

Bu arada oyunda normalde 60-80 arası ms alıyorum ama bazen 300-400 çıktığı oluyor.

Kopma vs. olmuyor zaten genellikle evde 2 kişi kullanıyor interneti ama bazen hız bayağı düşüyor. Aile evinde yaşadığım için paketi yükseltemiyorum maalesef. Bir de babamın dediğine göre 40GB kotası varmış internetin sadece ben 320GB kullanıyorum aylık ayrıca yaşadığım yerde fiber altyapı yok diye biliyorum oda var.

Bu arada oyunda normalde 60-80 arası ms alıyorum ama bazen 300-400 çıktığı oluyor.
Stabil değil internetiniz yani. Bu durumda evet oyunlarda çok problem olabilir. 60-80 ping rekabetçi oyunlar için çok fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı