Online oyunlar Kaç MB internet harcar ?

reddragon

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ben TTNET'in internet bizden kampanyasından 4 GB kotalı interneti almak istiyorum. Benim merak ettiğim acaba bu 4 GB kota online oyun oynamaya yetip yetmeyeceğini merak ediyorum. Online olarak sadece Warface oyunu oynarsam bu 4 GB kota yeter mi acaba ?

Sadece oyun oynamayacaksınız ya, internette gezerken bile sürekli biter mi bitecek mi diye düşüneceksiniz. Daha yüksek kotalı tarifeleri öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben telefonun internetını kullanarak Call of duty 4 oynuyorum, dakikada ortalama 1 mb falan harcıyo belki birazıcık fazla da olabilir.

Arkadaşlar belirtigim gibi telefonun interneti kullanarak oyun oynuyorum, bilgisayarı internete nokia pc suit ile baglıyorum fakat bazen internetimde kopmalar oluyor. Bir sorunum var ama sorunumla alakalı konuyu oluşturamıyorum nedense yardım edebilecek olan var mı?

Bende buradan sorunumu paylaşıyım dedim.

Ben telefonun internetını kullanarak Call of duty 4 oynuyorum, dakikada ortalama 1 mb falan harcıyo belki birazıcık fazla da olabilir.

Arkadaşlar belirtigim gibi telefonun interneti kullanarak oyun oynuyorum, bilgisayarı internete nokia pc suit ile baglıyorum fakat bazen internetimde kopmalar oluyor. Bir sorunum var ama sorunumla alakalı konuyu oluşturamıyorum nedense yardım edebilecek olan var mı?

Bende buradan sorunumu paylaşıyım dedim.
Aşşağıda yazılan adımları dikkatlice uygulayınız.(Bu arada yazı alıntıdır link paylaşıcaktım ama ban yerim korkusuyla copy + paste yapıyorum.)
  1. Bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza Nokia Suite’i yükleyin.
  2. Telefonunuzda SIM kartın takılı olduğunu ve telefonun hatsız modda olmadığını kontrol edin.
  3. Telefonunuzu bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza USB kablosu veya Bluetooth bağlantısı ile bağlayın (Daha hızlı ve daha güvenilir bir bağlantı sağladığı için USB bağlantısı tercih edilir). USB ile bağlanırken, telefonunun Nokia Ovi Suite modunu kullanıp kullanmadığını kontrol edin (Menü > Ayarlar > Bağlantı > USB seçeneğindeki varsayılan modu kontrol edin).
  4. Telefonunuzda görünebilecek tüm yükleme isteklerini kabul edin.
  5. Nokia Suite'te Araçlar > Internet'e bağlan seçeneklerini belirleyin.
    Telefonunuzda internet bağlantısı kurulmuştur. Bağlantıyı kesmek için Nokia Suite'te Araçlar > Bağlantıyı kes seçeneklerini belirleyin.
    NOT: Bağlantı kurulamazsa, Nokia Suite menüsünde Araçlar > Seçenekler > Internet'e bağlan seçeneklerinden bağlantı ayarlarını kontrol edin > Listeden şebeke operatörünüzü seçin veya bulamazsanız el ile ayarları kullanın ve şebeke ağınızda kullanılacak erişim noktası adını tanımlayın. Operatörünüz tarafından isteniyorsa kullanıcı adı ve şifreyi de tanımlayabilirsiniz.

Aşşağıda yazılan adımları dikkatlice uygulayınız.(Bu arada yazı alıntıdır link paylaşıcaktım ama ban yerim korkusuyla copy + paste yapıyorum)

1. Bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza Nokia Suite’i yükleyin.
  2. Telefonunuzda SIM kartın takılı olduğunu ve telefonun hatsız modda olmadığını kontrol edin.
  3. Telefonunuzu bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza USB kablosu veya Bluetooth bağlantısı ile bağlayın (Daha hızlı ve daha güvenilir bir bağlantı sağladığı için USB bağlantısı tercih edilir). USB ile bağlanırken, telefonunun Nokia Ovi Suite modunu kullanıp kullanmadığını kontrol edin (Menü > Ayarlar > Bağlantı > USB seçeneğindeki varsayılan modu kontrol edin).
  4. Telefonunuzda görünebilecek tüm yükleme isteklerini kabul edin.
  5. Nokia Suite'te Araçlar > Internet'e bağlan seçeneklerini belirleyin.
    Telefonunuzda internet bağlantısı kurulmuştur. Bağlantıyı kesmek için Nokia Suite'te Araçlar > Bağlantıyı kes seçeneklerini belirleyin.
    NOT: Bağlantı kurulamazsa, Nokia Suite menüsünde Araçlar > Seçenekler > Internet'e bağlan seçeneklerinden bağlantı ayarlarını kontrol edin > Listeden şebeke operatörünüzü seçin veya bulamazsanız el ile ayarları kullanın ve şebeke ağınızda kullanılacak erişim noktası adını tanımlayın. Operatörünüz tarafından isteniyorsa kullanıcı adı ve şifreyi de tanımlayabilirsiniz.

Bu belirtikleri zaten yapmıştım fakat bu sorun yine oluyor. Bilgisayari internete bagladıgımda gereken hizlı onarımı yükleyin diyen bir uyarı veriyor, verdigi linke tıklıyorum indirecek veya yükleyecek birşey bulamıyorum. Linki paylaşmam da bir sakınca var mı?

Bu belirtikleri zaten yapmıştım fakat bu sorun yine oluyor. Bilgisayari internete bagladıgımda gereken hizlı onarımı yükleyin diyen bir uyarı veriyor, verdigi linke tıklıyorum indirecek veya yükleyecek birşey bulamıyorum. Linki paylaşmam da bir sakınca var mı?
Ben 5 ay önce ban yedim süresiz olarak ama link paylaştığım için değil, çok daha küçük bir sebepten bu yüzden dikkatli davranıyorum.
Nokia Microsoft satın aldığı için Microsoft'a Hotfix taebinde bulunmanız gerekiyor. Arama motorunuza "Microsoft Hotfix talebi" yazarsanız, Microsoftun sitesinde "nasıl yapılır?" gibi çözümler mevcut.
Not: Hotfix talebi işlemini pc niz üzerinden yapın.

Merhaba, ben bazen evdekilerin aşırı sömürmelerinden ötürü telefonu modem yapıp LoL oynuyorum. Ortalama bir oyunum 30 MB alıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı