Online oyunlara Wi-Fi'den bağlanmak FPS düşmesi'a sebep verir mi?

Hknkrq

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Masaüstü bilgisayarımdan Wi-Fi kullanarak CoD Warzone oynuyorum.
Kullandığım Wi-Fi adaptörü ASUS AC53 USB nano kullanıyorum.
Oyunda Ultra ayarlarda 90-130 FPS arası alıyorum ama bazen anlık ya da 1 saniyelik donmalar takılmalar oluyor ve bazen bu üst üste oluyor 1 2 dakika da bir tekrarladığı oluyor.
Ben Wi-Fi'den mi acaba diye düşünüyorum kablolu kullansam düzelir mi?
Sizce ne yapmam gerekir acaba ne ile ilgili olabilir ya da sorunu nasıl tespit edebilirim?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.

Oyunda Ultra ayarlarda 90-130 FPS arası alıyorum ama bazen anlık ya da 1 saniyelik donmalar takılmalar oluyor ve bazen bu üst üste oluyor 1 2 dakika da bir tekrarladığı oluyor.
Sizce ne yapmam gerekir acaba ne ile ilgili olabilir ya da sorunu nasıl tespit edebilirim?

Şimdiden teşekkürler.

Alakası yoktur Wi-Fi ile.

İnternetin FPS ile alakası yoktur. Sorun muhtemelen başka bir şey.

Sistem özelliklerini de yazsaydınız keşke. Sisteminizde ki RAM miktarı 8 GB ise bu şekilde drop sıkıntıları yaşayabilirsiniz. Online oyunlarda yüksek ping sebebiyle drop yersiniz, mümkün.

Merhaba arkadaşlar.

Şimdiden teşekkürler.

Moderatör başlık olarak FPS düşmesi yazmış ama beni SORUNUM FPS DROP
Sistem özelliklerini de yazsaydınız keşke. Sisteminizde ki RAM miktarı 8 GB ise bu şekilde drop sıkıntıları yaşayabilirsiniz. Online oyunlarda yüksek ping sebebiyle drop yersiniz, mümkün.

Msi Tomahawk Max
Ryzen7 3700x
Asus RTX 2060 Super
32 GB RAM

Geri
Yukarı