Online oyunlarda DPI kaç olmalı?

O.K

Hectopat
Ben Gamepower Ursa kullanıyorum. Hassasiyet ayarım 500 DPI. Örneğin RE Village oynarken buna ek olarak fare hassasiyetim 14. Çoğu kişi 800-1500 arası kullanıyor ve öneriyor. Ben o seviyelere indirdiğimde fare hareket etmiyor gibi hissediyorum. Sizce düşüğe alışmalı mıyım yoksa kendi bildiğimden devam mı etmeliyim?

Son düzenleme:
Daha çok size bağlı. Tek tek deneyin, rahat ettiğin ve alışabildiğin şekilde kullan.

En az 3000 DPI ile rahat edebiliyorum. Mesela sizinki kaç?
DPI tuşu olmayan dandik bir fare kullanıyorum. Bu sebeple kaç DPI kullandığımı bilmiyorum. Fakat oyunlarda genelde 3.6 hassasiyet ile, Minecraft'da hassasiyet ayarı biraz daha farklı olduğu için onda %70 hassasiyette kullanıyorum. Çok uzun süre dar alanım vardı. Bu sebeple yüksek hassasiyete çok alıştım.

En doğrusu bu evet ama bazı oyunlarda hem DPI hem oyun içi hassasiyet sonda olsa da yetmeyebiliyor.

En az 3000 DPI ile rahat edebiliyorum. Mesela sizinki kaç?

DPI'in çözünürlükle, alakası yok ben 400 DPI kullanıyorum. Edpi diye bir şey var 400DPI 2.5 hassasiyet ile 800 DPI1.25 hassasiyet aynı. Edpi senin asıl hassasiyetini verir. DPI olarak tavsiyem400 800 ve YA1000 1200 kullanman. dpi*sens= edpi

DPI kişiye göre çok değişir. Mesela FPS oyunu oynuyorsan çoğu kişi düşük DPI önerir ama ben düşük DPI ile rahat edemiyorum mesela. Tek tek deneyip en iyisini bulman lazım.

Ben Gamepower Ursa kullanıyorum. Hassasiyet ayarım 500 DPI. Örneğin RE Village oynarken buna ek olarak fare hassasiyetim 14. çoğu kişi 800-1500 arası kullanıyor ve öneriyor. Ben o seviyelere indirdiğimde fare hareket etmiyor gibi hissediyorum. Sizce düşüğe alışmalı mıyım yoksa kendi bildiğimden devam mı etmeliyim?

Sürekli yüksek hassasiyet ayarlarında oynadığımdan aynı sorunu bende yaşıyordum ve sorunumu tek bir şekilde çözebildim. Mesela oyun içerisindeki hassasiyet ayarın 7,90 bunu 7,50 yapıp 1-2 gün bu şekilde oynuyorum sonra 7 yapıyorum baktım ki çok hantal kalıyor hemen 7,30 yapıp oynuyorum. Elim alışınca 7'ye indiriyorum daha sonra 6, 70-6, 50-6, 30-6, 0 diye diye en son 4 civarlarına kadar düşüyor. Rakamlar örnekleme olsun diye verilmiştir. Mantığı anladın umarım. Böyle yapınca hantallık hissetmiyorsun. 1 ay içerisinde yavaş yavaş indire indire alışmış oluyorsun yavaş hassasiyete.

Geri
Yukarı