Online oyunlarda ping sorunu

Nixion

Decapat
Merhabalar, ben yaklaşık iki gün önce yeni bir masaüstü PC aldım ve bununla birlikte bir TP-Link'in USB Wi-Fi adaptörünü de aldım ama bilgisayar geldiğinden beri bir indirme ve ping sorunu var. Adaptörün driver'ını ve modemin frimware'ni güncelledim ama yine de çözülmedi. Başka ne yapmam lazım?

Not: Adaptör: TL-WN725N.
Modem: ZyXEL VMG3312-B10B.
Anakart: Gigabyte S2H.

ön
Merhabalar, ben yaklaşık iki gün önce yeni bir masaüstü PC aldım ve bununla birlikte bir TP-Link'in USB Wi-Fi adaptörünü de aldım ama bilgisayar geldiğinden beri bir indirme ve ping sorunu var. Adaptörün driver'ını ve modemin frimware'ni güncelledim ama yine de çözülmedi. Başka ne yapmam lazım?

Not: Adaptör: TL-WN725N.
Modem: ZyXEL VMG3312-B10B.
Anakart: Gigabyte S2H.
öncelikle kablolu bağlantıda test edin. ağınız stabilse wifiyi test edersiniz. işin doğrusu bu.
bir de wifi ve modem arasında duvar vs. ne var sinyal şiddeti nedir? bunlar da çok fark ediyor.

Kablo ile bağlıyken de mi ping yüksek çıkıyor?

Ayrıca bu indirme ve ping sorununu biraz açmanız gerek.
Ping sorunu olarak oyundayken pingim 60'tan bir anda 200 500'e çıkıyor sonrasında ise gene 5-4 saniye 60 civarı seyrederken bir anda 2000'lere çıkıyo

İndireme sorunu olarak da 13 mbps olan internetim Steam ve Game Pass Launcher'da en max 2 mbps olabiliyor

Kablo ile test etmek için bilgisayarı evimin koridoruna kurmam gerektiği için fazla test edemiyorum ve oyuna girip ping ölçmem pek mümkün değil

Ping sorununuz kablosuz bağlantının yeterince stabil olmamasından kaynaklanıyor. Kablo çekme imkanınız yok ise yüksek hızlı kablosuz router ve kablosuz alıcı kullanmanız gerekebilir.

İndirme sorunu konusuna gelince. Hız testi yapıp koyma imkanınız var ise iyi olur. Çünkü megabit ile megabayt birbiri ile kolay karışan terimler.

Ekran Alıntısı.PNG

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı