Online Oyunlarda Yüksek FPS Alınmasına Rağmen Akıcılık Olmaması

Üstteki arkadaşa neden ceza atıldı? Arkadaş tamamen haklı. 50-60 FPS akıcı olmaz. Bence de böyle.

Tamamen göreceli bir kavram. Konsol oyuncusuna 30 FPS yeterken ben 60 FPS'ten düşmeye başlayınca gözüm kayıyor. İyice cezalar artmaya başladı.

Ha illa ceza atılacaksa 15 FPS ile akıcı oynarım diyen arkadaş ceza almaya uygun.

Cezanın sebebi konuyla alakasız olması. Konunun içeriğini ve ceza atılan mesajı tekrar okur musunuz?

Cezanın sebebi konuyla alakasız olması. Konunun içeriğini ve ceza atılan mesajı tekrar okur musunuz?
Evet, gözüme biraz saçma geldi ama ne bileyim. Neyse, muhalefet yapmayayım bugünlük, yine kabak bize patlayacak. Üstteki mesajımı silebilirsiniz. Ayrıntılı açıklama için teşekkürler bu arada. Yapmayanlar da var :)

Sayın moderatör, konu sahibi oyunlarda yüksek FPS almama rağmen akıcılık yok diye konu açmış.
Online oyunlarda 50-60 FPS almama rağmen anlık düşüşler ve takılmalar yaşıyorum. Akıcılık Yok. diye de eklemiş. Ben de kendilerine 50-60 FPS'in akıcı olamayacağını söyledim. Arkadaş oyun falan da belirtmemiş. Ben de genel bir söylem yaptım. Benim konuyla alakamın olmadığı nokta neresidir?

Sayın moderatör, konu sahibi oyunlarda yüksek FPS almama rağmen akıcılık yok diye konu açmış.
Online oyunlarda 50-60 FPS almama rağmen anlık düşüşler ve takılmalar yaşıyorum. Akıcılık Yok. diye de eklemiş. Ben de kendilerine 50-60 FPS'in akıcı olamayacağını söyledim. Arkadaş oyun falan da belirtmemiş. Ben de genel bir söylem yaptım. Benim konuyla alakamın olmadığı nokta neresidir?
"50-60 FPS akıcı değil." Yazınca çözdünüz mü konuyu peki? Hadi çözüldü yapıp konuyu kapatalım. Ne kadar doğru bu? Uyarıyı 50-60 FPS'nin akıcı olmadığını düşündüğünüz için değil, konuya zararı dokunduğu için aldınız.

Son düzenleme:
"50-60 FPS akıcı değil." Yazınca çözdünüz mü konuyu peki? Hadi çözüldü yapıp konuyu kapatalım. Ne kadar doğru bu? Buna cevap verir misiniz?
O kadar çok çözüm sağlamayan yorum var ki... Burada herkes fikirlerini sunar, elinden geldiğince yardım etmeye çalışır. Konu sahibi ise her yorumu okur kendi bilgisayarında uygular veya yeni bir şey öğrenir. Bende ona 60 FPS altının akıcı olamayacağını hani akıcı olacağını düşünüyorsa da düşünmemesini sağlamaya çalıştım. Ben yukarıda gerekli bilgiler konu sahibi tarafından verilmemiş diyorum ama siz yine konuyu çözmüş oldunuz mu diyorsunuz bu da ayrı bir ironi.

Söylediğim gibi akıcılık görecelidir. Arkadaşa düzgün 30 FPS bile akıcı geliyor ise sen 50-60 FPS akıcı değildir lafıyla sorunun aslında hiç var olmadığını düşünüp gitmesini sağlamış oluyorsunuz. Ortada bir sorun var ve çözmemiz gerekiyor. Kişisel görüş belirtip konudan ayrılmak doğru değil.

50-60 FPS arası akıcı olmaz zaten.
Oynadığın oyuna göre değişir gta5 de akıcı olabilir 50 60fps

Zula oyununda FPS limiti 60 zaten ne demek 60 fps akici olmaz.
Zulada limit varmı bişmiyorum fakat ben oynadığımda gayet akıcıydı 60 fps akıcı olmaz diye birşey yok ama pubg de 60fps beni çileden çıkarıyor o ayrı.

Akıcılık kişiden kişiye ve oyundan oyuna değişebilir. PUBG'de TPP 40 FPS civarı akıcı bir deneyim sunarken Battlefield 1'de 45-50 FPS hiç ama hiç akıcı olmaz.
Ben pubg de 110 ile 144 arası fps alıyorum genellikle fps drop çok yiyorum 40a 50 ye düşüyor onu geçtim 80 90 olduğunda hiçde akıcı gelmiyor gözüme ki sen 40fps tpp de akıcı diyorsun 40fps de akıcı oynıyabiliyorsan helal olsun.

Soruyu soran arkadaşımıza gelecek olursak.
Online oyunlarda fps drop çok olabiliyor csgo da 400fps alırken birden 100fps ye düşebiliyoruz online oyunların kaderi bu çok fazla kişi yüklemesi olduğundan genel olarak fps düşer işlem yükü arttığı için. Muhtemelen senin Ram biraz düşük kalıyor birde bilgisayardan bilgisayara fps akıcılığı bazen fark ediyor. bilgisayarda arka planda çalışan uygulamardan etkileniyor. Yani bu bilgisayarla fps drop yemeni kafaya takma görüntü ayarlarını gözüne hoş gelecek şekilde düşür öyle oynamaya çalış. Yada arka plan uygulamalarını kontrol et. Birde Sistemin kurulu olduğu Diski ağzına kadar tıka basa doldurma buda sıkıntı çıkarabiliyor minimum 20gb boş yerin mutlaka olsun.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı