Oyunlarda FPS yüksek olmasına rağmen akıcı olmaması

Bray Yaldz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar PUBG de 80-144 FPS arası alıyorum ama mesela FPS 120 olduğunda akıcı değil. Bilgisayarların oyun testlerine bakıyorum ultra 60 FPS akıcı oynuyorlar ama bende öyle değil. Yanlara çevirdiğimide akıcı değil sanki oyun kasıyor gibi. Ekran Kartım MSI 1080 yardım edebir misiniz ?

Bu durum bana Counter Strike:Global Offensive'de oluyordu. FPS 240 la başlıyordum ama takılma oluyordu sonra akıcılığı geri geliyordu. Birde ısınırdı FPS droplanırdı. Çözüm olarak FPS'yi sabitleyebilir misiniz? Selamlar.

Tüm sisteminiz nedir?
RAM darboğazı veya işlemci darboğazı olabilir.
Bir de monitörünüz nedir?

Sizin işlemcinizin APU performansı nasıl çok merak ettim bu konuda beni aydınlatır mısınız ?

Bence arkadaşın sisteminde sürücü hataları var, oyun içi performans,ısı ve bileşenlerin kullanım değerlerini bizimle paylaşırsa daha ayrıntılı olur ve yardım etmemiz daha kolay olur. MSI Afterburner kullanabilirsin.

Bilgisayarı kapatın sistem soğusun sonra açın oyuna girince hemen ekran görüntüsü alın sonra yaklaşık 30 dakika sonra tekrar ekran görüntüsü alın bizimle paylaşın lütfen.

Sizin işlemcinizin APU performansı nasıl çok merak ettim bu konuda beni aydınlatır mısınız ?

Bence arkadaşın sisteminde sürücü hataları var, oyun içi performans,ısı ve bileşenlerin kullanım değerlerini bizimle paylaşırsa daha ayrıntılı olur ve yardım etmemiz daha kolay olur. MSI Afterburner kullanabilirsin.

Bilgisayarı kapatın sistem soğusun sonra açın oyuna girince hemen ekran görüntüsü alın sonra yaklaşık 30 dakika sonra tekrar ekran görüntüsü alın bizimle paylaşın lütfen.
APU sistemlerde performans artışı için kritik bazı etmenler var. Bunlardan en önemlisi RAM seçimi. Eğer dual channel bir RAM kullabırsanız benim işlemcim ile 1366x768 çözünürlükte PUBG oynayabilirsiniz. Yaklaşık 30-35 FPS alırsınız. Ben idareten aldım ve anakartımda 2 RAM slotu bulunduğu için dual channel alamadım ama benim işimi görüyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı