Online sınavla ilgili madde

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tarayıcı üzerindense sadece sekmede durup durmadığınızı, o sekmede bastığınız tuşları, sistem özelliklerini, tarayıcı çözünürlüğünü vs. görebilirler.

Yan sekmede hangi siteye baktığınız anlaşılmaz ama sınav sekmesini terk ettiğiniz veya belirli bir tuşa bastığınız anlaşılabilir.

Merhaba arkadaşlar, üniversitem sınavları Online olarak yapmaya karar verdi ve bazı maddeler paylaştı. 7. madde hakkında sorularım var.

Eki Görüntüle 741064

Cihazımın hareketlerini nasıl izleyebilirler? Bu yasal olarak mümkün müdür? Yoksa kopyaya yeltenmeyi azaltmak için yalan bir madde mi? Sistemi denemek için bir deneme sınavı yapıldı ama herhangi bir uygulama yok. Normal tarayıcı üzerinden giriyoruz sınava.

Sadece tarayıcı hareketleri görünür diye biliyorum. Yan sekme açma kopya çekeceksen. Telefondan hallet. Onu da Google senkronizasyonu kapat.

Sınava girerken "Hareketleriniz kayıt altına alınacaktır." gibi bir maddeyi kabul edersenizizin almış sayılırlar sizden.

Derseniz ki onaylamadan sınava girme şansım yok ancak eğitim almak istiyorum, bu durumda da kayıt dondurma gibi imkanları öne sürebilirler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı