Online sınavla ilgili madde

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cihaza tamamen erişmezler inşallah. Vardır yasal bir sınırlılık. Benim üniversitmin bir sistemi var dersi sekmede ne kadar açık tuttuğunu ölçüyor ve 80'nin altında dersi açık tuttuğunda yok yazılıyorsun. Sekme değiştirmeyi ölçüyordur inşallah...
Bizim dersler adobe connect üzerinden. Devam şartı yokken ve sınavlar ödevken çok iyiydi. Artık okul açılsın diyorum 🙂

Copy+paste yapsam da farkedilebilir yani öyle mi? Yabancı dil var ve harflerini klavyeden bulup yazmak sıkıntı olacak benim için.
Muhtemelen. Klavye etkinliklerini kaydediyorsa CTRL+V yaptığınız kaydedilir. Kaydedilmese bile hiçbir şey yokken bir an da tüm yazıyı yazmanızsan anlaşılır. Yani fark edilirsiniz.

Muhtemelen. Klavye etkinliklerini kaydediyorsa CTRL+V yaptığınız kaydedilir. Kaydedilmese bile hiçbir şey yokken bir an da tüm yazıyı yazmanızsan anlaşılır. Yani fark edilirsiniz.
Tamam hocam. Teşekkür ederim.
Aslında uzaktan eğitimi daha çok sevdim. Tenefüslerde yatağa yatıp gözümü dinlendiriyorum, arada çayımı yapıp tostumu basıyorum misss.
O yönden iyi ama işte sınav sistemi vs. olmuyor. Bir yandan kopya çekmeyeyim diyorum ama bu sistemde herkes çekecek onu da biliyorum.

@24099 hocam sizi güvenlik bölümünde olan konulardan tanıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Foruma iki günlük bi' ara vermiştim. Geri döndüm o yüzden yeni gördüm mesajınızı. Kayıt edilmesi mümkün. Kurduracakları programa bağlı. Kurulum esnasında da ufak bir EULA, son kullanıcı sözleşmesi koyarlar. Onu kabul etmeden kuramazsınız, kurunca da yasal olarak kabul etmiş olursunuz. Yani illegal olmamış olur.

Bu yasal olarak mümkün müdür?
Normal koşullarda yasal olarak mümkün değil ancak bu tür bir davaya ilişkin Yargıtay kararı bulamadım. Korona dönemindeki sınırlamalarla ilgili karar bulabiliyorsanız atın size söylerim.

Cihaza bir izleme programı kurulmadığı sürece mümkün değil. Lakin tam sayfadan çıktığını anlayabilirler. Aöf sınavlarımız online, benzer tedbirler var. Kaynak bilgi (pdf,google vs) ve sınav ekranı arasında geçiş yapılmaması için alınıyor bu tedbir. Tabiki iki cihaza yapabilecekleri bir şey yok. Bir dersten 80 ortalamayla cc aldım. hadi kopya çekiyorsunuz biraz insaflı çekin :)

Eğer sınavdayken başka şeyler yapmak istiyosan bunların basit çözümleri var. Sanal makine. Hem güvenliğine bir şey olmaz hem de başına bir şey gelmez. Sanal makineye kurarsın windows 7'yi ordan da açarsın sınavı kendi bilgisayarında devam edersin artık ne yapmak istiyorsan.

Foruma iki günlük bi' ara vermiştim. Geri döndüm o yüzden yeni gördüm mesajınızı. Kayıt edilmesi mümkün. Kurduracakları programa bağlı. Kurulum esnasında da ufak bir EULA, son kullanıcı sözleşmesi koyarlar. Onu kabul etmeden kuramazsınız, kurunca da yasal olarak kabul etmiş olursunuz. Yani illegal olmamış olur.
Herhangi bir program yok hocam. Tarayıcı üzerinden sınav.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı