Onlisans okuyan biri lisans okuyabilir mi?

PCsi Olmayando

Picopat
2 yillik bölümümü normalde bitirecektim ama 1 ders yüzünden üniversite uzadı. Okulu nasıl bitiririm diye araştırırken 2. universite okunabilecegini ama ön lisans okuyan birinin ön lisans okuyamacagini falan gördüm. Açık öğretim falan da varmış derslerin Online olduğu. Ben bu şekilde açık öğretimden lisans okuyabilir miyim? Ya da ön lisans okunurken açık öğretim önlisans okunabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 yillik bölümümü normalde bitirecektim ama 1 ders yüzünden üniversite uzadı. Okulu nasıl bitiririm diye araştırırken 2. universite okunabilecegini ama ön lisans okuyan birinin ön lisans okuyamacagini falan gördüm. Açık öğretim falan da varmış derslerin Online olduğu. Ben bu şekilde açık öğretimden lisans okuyabilir miyim? Ya da ön lisans okunurken açık öğretim önlisans okunabilir mi?
Evet bu mümkün. Önlisans okuyan birisi sadece lisans bölümüne, Lisans okuyan biri ise sadece önlisans bölümünü okuyabilir. Lisans olanı açık öğretim olarak okuman gerekiyor. Şuanda uzaktan öğretim ile mühendislik okumak bile mümkün(özel üniversitelerde) ücretsiz okumak istersen Anadolu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi basit örneklerden birkaçı.

Düzenleme: Benim fikrimi soracak olursan İkinci üniversite olarak okuyacağın 4 yıllık bir bölüm hiçbir işine yaramayacağı gibi hem maddi yönden, hem manevi yönden hem de sosyal çevre olarak seni oldukça zorlar. Zaten mezuniyet ile herhangi bir işe girmek mümkün değil. 4 yılını ikinci bir üniversite okumaya ayırmak yerine yabancı dil veya yazılım, veri bilimi gibi bölümlere odaklanman çok daha karlı ve kazançlı olacaktır.

Evet bu mümkün. Ön lisans okuyan birisi sadece lisans bölümüne, Lisans okuyan biri ise sadece ön lisans bölümünü okuyabilir. Lisans olanı açık öğretim olarak okuman gerekiyor. Şu anda uzaktan öğretim ile mühendislik okumak bile mümkün(özel üniversitelerde) ücretsiz okumak istersen Anadolu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi basit örneklerden birkaçı.

Peki açık öğretim ön lisans okuyabilir miyim? AYT puanim yerlerde. TYT 370 gene bir yer bulunur diye düşünüyorum çünkü.

Peki açık öğretim ön lisans okuyabilir miyim? AYT puanim yerlerde. TYT 370 gene bir yer bulunur diye düşünüyorum çünkü.
Şuanda Önlisans okuyorsan aynı anda 2. önlisans okuyamazsın sadece lisans okuyabilirsin ayrıca özellikle 4 yıl olarak yapmak istiyorsan DGS seçeneği çok olan bir bölüm seçerek en azından 2 yıl sonunda DGS ile 4 yıla tamamlayabilirsin.

Anladım teşekkürler cevapların için.
Rica ederim ne demek ben bu hatayı yaptım senin yapmanı istemem gerçekten hangi bölümü okursan oku okuduğun bölümden mezun olduğunda mutlu olmayacaksın. Gerçekten fikir almak istersen şöyle bir öneride bulunayım sana; Makine , Makine Resim ve Konstrüksiyon , Bilgisayar Programcılığı , Elektrik gibi bir bölüm okuyup DGS ile 4 Yıllık bir mühendisliğe geçiş yapmak. Ama herkes bilir kendi yapabileceklerini veya yapmak istediklerini eğer sende o hırs veya o okuma isteği yoksa tamamen pembe hayal olur buna zorlayacağına
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri
bu iki bölümden birini okumanı birde DGS de başarılı olup 4 yıllığına geçebilirsen paşalar gibi yaşatacak bir bölümdür. Çok güzel maaş alırsın çok güzel hediyeler alırsın ve hayalini kurduğun ülkeleri gezersin. Benden 100 puan az alan arkadaşım bu bölümü okudu kazandığı parayla gitti estetik yaptırdı güzel bir fizikle başladı işine şimdi ben 8-5 memur gibi çalışırken o ülke ülke geziyor.

Rica ederim ne demek ben bu hatayı yaptım senin yapmanı istemem gerçekten hangi bölümü okursan oku okuduğun bölümden mezun olduğunda mutlu olmayacaksın. Gerçekten fikir almak istersen şöyle bir öneride bulunayım sana; Makine, Makine Resim ve Konstrüksiyon, bilgisayar Programcılığı, Elektrik gibi bir bölüm okuyup DGS ile 4 Yıllık bir mühendisliğe geçiş yapmak. Ama herkes bilir kendi yapabileceklerini veya yapmak istediklerini eğer sende o hırs veya o okuma isteği yoksa tamamen pembe hayal olur buna zorlayacağına
Bu iki bölümden birini okumanı bir de DGS de başarılı olup 4 yıllığına geçebilirsen paşalar gibi yaşatacak bir bölümdür. Çok güzel maaş alırsın çok güzel hediyeler alırsın ve hayalini kurduğun ülkeleri gezersin. Benden 100 puan az alan arkadaşım bu bölümü okudu kazandığı parayla gitti estetik yaptırdı güzel bir fizikle başladı işine şimdi ben 8-5 memur gibi çalışırken o ülke ülke geziyor.

Benim en büyük hatam mezuna kalmak oldu 1 yılımı öldürdüm. Sonra Daha düşük sıralama yaptım. Bir de MSÜ'de her şeyi tutturdum hiç spor yapmadiğimdan spor mülakatları sebebiyle yedekte kaldım. Keşke lisedeyken azıcık daha çalışsam veya harbiden bir hedef belirlesem bunlar olmazdı. O mezuna kaldığım sene emindim çalışmayacağımdan gene de kaldım. Şimdi sürünüyorum KPSS falan bekleyeceğim mecbur. Gece gece moralim bozuldu yaow neyse iyi geceler sana.

Evet bu mümkün. Ön lisans okuyan birisi sadece lisans bölümüne, lisans okuyan biri ise sadece ön lisans bölümünü okuyabilir. Lisans olanı açık öğretim olarak okuman gerekiyor. Şu anda uzaktan öğretim ile mühendislik okumak bile mümkün(özel üniversitelerde) ücretsiz okumak istersen Anadolu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi basit örneklerden birkaçı.

Düzenleme: Benim fikrimi soracak olursan ikinci üniversite olarak okuyacağın 4 yıllık bir bölüm hiçbir işine yaramayacağı gibi hem maddi yönden, hem manevi yönden hem de sosyal çevre olarak seni oldukça zorlar. Zaten mezuniyet ile herhangi bir işe girmek mümkün değil. 4 yılını ikinci bir üniversite okumaya ayırmak yerine yabancı dil veya yazılım, veri bilimi gibi bölümlere odaklanman çok daha karlı ve kazançlı olacaktır.

Ben ön lisans elektrik okuyorum YKS sınavına girip açıktan lisans yazacaktım bu yorumu okuduktan sonra vazgeçtim.

Rica ederim ne demek ben bu hatayı yaptım senin yapmanı istemem gerçekten hangi bölümü okursan oku okuduğun bölümden mezun olduğunda mutlu olmayacaksın. Gerçekten fikir almak istersen şöyle bir öneride bulunayım sana; Makine , Makine Resim ve Konstrüksiyon , Bilgisayar Programcılığı , Elektrik gibi bir bölüm okuyup DGS ile 4 Yıllık bir mühendisliğe geçiş yapmak. Ama herkes bilir kendi yapabileceklerini veya yapmak istediklerini eğer sende o hırs veya o okuma isteği yoksa tamamen pembe hayal olur buna zorlayacağına
bu iki bölümden birini okumanı birde DGS de başarılı olup 4 yıllığına geçebilirsen paşalar gibi yaşatacak bir bölümdür. Çok güzel maaş alırsın çok güzel hediyeler alırsın ve hayalini kurduğun ülkeleri gezersin. Benden 100 puan az alan arkadaşım bu bölümü okudu kazandığı parayla gitti estetik yaptırdı güzel bir fizikle başladı işine şimdi ben 8-5 memur gibi çalışırken o ülke ülke geziyor.
Hocam bu iki bölümden bahsedebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı