Opel Astra J neden ağır?

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
Opel Astra J sedan arabam var. Ruhsata baktığımda 1.7 ton gibi bir ağırlığı var. Merak ettiğim şu, çoğu SUV'dan bile neredeyse ağır. Örneğin Renault kadjardan 200 kg daha ağır. Bu arabayı bu kadar ağır yapan nedir?

Yalıtım. Diğer parçalar. Daha ytok ve kaliteli hissettirir ancak ağırdır. Her şeyin kötü bir yanı da var. Kaç motor? 1.4 T olan 140 beygir ve buna rağmen performnsı düşük kalıyor ağır olması sebebiyle.

Yalıtım. Diğer parçalar. Daha ytok ve kaliteli hissettirir ancak ağırdır. Her şeyin kötü bir yanı da var. Kaç motor? 1.4 T olan 140 beygir ve buna rağmen performnsı düşük kalıyor ağır olması sebebiyle.
1.6 turbo dizel 136 beygirlik modeli var bende. Çekiş veya hızlanma konusunda oldukça iyi. 350 nm tork sağlıyor dizel olması. Benzinli modeller yeterli kalmayabilir.

Boş ağırlık kısmına bakmıyor olabilirmisin? Babamdada vardı 2015 model 1400 küsürdü boş ağırlığı yanlış hatırlamıyorsam.

Opel Astra J sedan arabam var. Ruhsata baktığımda 1.7 ton gibi bir ağırlığı var. Merak ettiğim şu, çoğu SUV'dan bile neredeyse ağır. Örneğin Renault kadjardan 200 kg daha ağır. Bu arabayı bu kadar ağır yapan nedir?

Yalıtım ve alman araçları çok da şaşırmamak lazım.

Yalıtım. Diğer parçalar. Daha ytok ve kaliteli hissettirir ancak ağırdır. Her şeyin kötü bir yanı da var. Kaç motor? 1.4 t olan 140 beygir ve buna rağmen performnsı düşük kalıyor ağır olması sebebiyle.

Emin misiniz 1.4 Turbo astralar çoğu 1.6 TDI Passat'lardan seri.

Yalıtım ve alman araçları çok da şaşırmamak lazım.

Emin misiniz 1.4 Turbo astralar çoğu 1.6 TDI Passat'lardan seri.

140 beygire göre geride bir performansı var. O anlamda söyledim. 140 beygir Megane ile 132 beygir Elantra'ya göre kıyas yapabiliriz mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı