Opel Corsa 1.2T 20 LT yakıt tüketimi normal mi?

French ArKaDaTa

Hectopat
Arkadaşlar aracı yeni aldım 2021 model 130 HP Ultimate versiyonu. Şu ana kadar semtte 8 km gittim ve yakıt tüketimi 20 litrelerde. Oturduğum yer İstanbul/Avcılar. Yokuş yok. Gittiğim hızlar da 20 KMH'ler. Sürekli dur kalk yapınca 20 litreye çıkması normal mi?

Arkadaşlar aracı yeni aldım 2021 model 130 HP Ultimate versiyonu. Şu ana kadar semtte 8 km gittim ve yakıt tüketimi 20 litrelerde. Oturduğum yer İstanbul/Avcılar. yokuş yok. Gittiğim hızlar da 20 Kmh'ler. Sürekli dur kalk yapınca 20 litreye çıkması normal mi?

Tüketim a üzerinden mi bakıyorsunuz? Eğer anlık tüketim üzerinden okuyorsanız değerleri gaza bastığınız saniyede yakılan tüketim hesaplanır o nedenle fazla çıkar ama ortalama tüketim üzerinden bakarsanız gerçek değerlere ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlar aracı yeni aldım 2021 model 130 HP Ultimate versiyonu. Şu ana kadar semtte 8 km gittim ve yakıt tüketimi 20 litrelerde. Oturduğum yer İstanbul/Avcılar. Yokuş yok. Gittiğim hızlar da 20 KMH'ler. Sürekli dur kalk yapınca 20 litreye çıkması normal mi?
Anlık Yakıt Tüketimine bakıyor olabilir misiniz?

2021 Corsa Edition var. Ona pek aldanma, senin araç ortalama 7,5 - 9 litre arası yakar.

Geri
Yukarı