Opel Insignia 2010-2011 alınır mı?

Tüp takılı değildi, değil mi? Tüp taksan 14-15 yakar gibi çok sevdiğim bir araç kendisi ama aşırı çok yakıyor ya bu araç.
Yok hocam LPG takılı değildi. Zaten LPG kitleri de pahalı oluyor.

1.6T 180 beygir olan yani ilk versiyonu olan Insignialarda LPG kitleri uygun fiyatlıdır. Malum siteye göz atarsanız ikinci el ilanlarda LPG li ilanlarla yüksek sayıda karşılaşırsınız.

İkinci versiyon olan 170 beygirlik makyajlı Insignia modellerinde LPG kiti çok pahalıdır ve yaklaşık 1 sene önce çıkmıştır. Bu modelde LPG'yi hiç önermem, hem motordan verim alamazsınız hem de dediğim gibi kiti çok pahalı olduğu için senelerce o parayı çıkartamazsınız.

Subap eritme olayına gelirsek; bu Opel grubunda LPG olsa da olmasa da belli bir süre sonra bu subap eriyor. Eğer LPG montajından sonra düzgün bi AFR ayarı yapılmazsa veya LPG' de aracı çok sıkıştırırsanız erimesi daha erken vakitte oluyor. Bunun da çözümü Çelik Subap taktırmak oluyor.

Fikrimi söylemek gerekirse; çok km yapmayacaksanız, uzun yolda keyifli bir araç istiyorsanız evet Insignia güzel bi seçenek. Fakat şehiriçi binecekseniz, fazla km yapacaksanız başka araca yönelmelisiniz.

@narcobs 170 HP olan dizel versiyon diye hatırlıyorum dizel tüplerle uyumlu olmuyor. LPG ayarı düzgün yapıldı mı dediğin gibi LPG motora zarar vermez.
Yok benim bahsettiğim 2013'te çıkan makyajlı Insignialar'da 1.6 Turbo 170 hp benzinli motor kullanılıyor. Bu motor Sidi motor diye geçiyor, önceki versiyonuna göre 10 hp daha düşük. Bu motorun lpg kiti henüz yeni ve çok maliyetli. Bi önceki versiyondaki motor gibi lpg e çok uyumlu bi motor da değil zaten.

Eski versiyon 2.0 CDTi yani dizel motorlarında 130 ve 160 hp lik versiyonları mevcut. Bunlar da çok yakıyor ve kronik problemleri var diye biliyorum.

Eğer bütçe uygunsa yeni versiyon 1.6 CDTi 136 hp lik motorları başarılı, fakat fiyatları yüksek...

Yok benim bahsettiğim 2013'te çıkan makyajlı Insignialar'da 1.6 Turbo 170 hp benzinli motor kullanılıyor.
Evet bunu bilmiyordum, eski motorları hep 180 HP sanıyordum. Bu 170 HP olan motor 180 HP modeline göre daha az benzin tüketiyor, daha güçsüz ama 0-100 değeri 180 HP olanların 8.9, 170 HP olanlar ise 0-100 9.9 saniye.

Eski versiyon 2.0 CDTi yani dizel motorlarında 130 ve 160 hp lik versiyonları mevcut. Bunlar da çok yakıyor ve kronik problemleri var diye biliyorum.
Kronik sorunları var mı bilemiyorum ama bildiğim dizel motorlara tüp takılamıyor bu da ülke şartlarında oldukça önemli benzin ve mazotun fiyatı pahalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı