OpenCore "applekeystoretest" hataları

ironman1675

Decapat
RAM
Skhynix 8 GB 2400 MHz DDR4 HMA81GU6AFR8N-UH
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG MZVLW256HEHP-000H1
Ekran kartı
Intel HD Graphics 630
Anakart
HP 82F2 00
İşlemci
Intel Core i7-7700 3.60 GHz
Herkese selam, macOS OpenCore Ventura kurulumu yapıyorum fakat karşıma bazı hatalar çıktı ve yardım almam gerek.
USB 3.0 portuna diskimi taktığımda AppleNVMe Assert failed adlı bir hata alıyorum, tekrar denediğimde ise sonuç bazen Couldn't alloc class "AppleKeyStoreTest" adlı hataya ulaşıyor bazen ise değişmiyor.
USB 2.0 portunu denediğimde ise EnablePortOperation:3281:Enabling port 0 adlı hataya rastladım.
Bunların bir çözümü var mıdır?

Herkese selam, macOS OpenCore Ventura kurulumu yapıyorum fakat karşıma bazı hatalar çıktı ve yardım almam gerek.
USB 3.0 portuna diskimi taktığımda AppleNVMe Assert failed adlı bir hata alıyorum, tekrar denediğimde ise sonuç bazen Couldn't alloc class "AppleKeyStoreTest" adlı hataya ulaşıyor bazen ise değişmiyor.
USB 2.0 portunu denediğimde ise EnablePortOperation:3281:Enabling port 0 adlı hataya rastladım.
Bunların bir çözümü var mıdır?
SSD'iniz macOS için kronik sıkıntılı. Herhangi başka bir diskiniz var mı?

NVMeFix.kext ile deneme yapınız. Eğer kext işli değilse işleyin ve deneyin.
Ekte belirttiğim sonuç hocam

Bu sürümde sıkıntılı diye hatırlıyorum.

OEM Samsung diskler direkt olarak sıkıntılı diyebilirim. Firmwareleri yüzünden.
Hocam bu sisteme daha önceden macOS kurup masaüstüne ulaşabilmiştim (catalina veya mojave)

Dosya Ekleri

• 20230816_155759.jpg
    20230816_155759.jpg
    292,5 KB · Görüntüleme: 47
Bu modelde 81 ve 91'deki problem yok diye biliyorum. Magician üzerinden güncelleme varsa yapın. Onun dışında hata EFI ile alakalı gibi. Hazır efiyi nereden alıyorsun? Temiz bir efi ile deneyebilirsin.

Magician ssd oem olduğu için herhangi bir destek sunmuyor hocam.
EFI dosyasını sizin hazırladığınız rehberden aldım. OpenIntelWireless atıp ve AMD ile ilgili olan sürücüleri kaldırdım ve ProperTree ile OC Clean Snapshot aldım

@yusufklncc hocam eski EFI klasörünü silip verdiğiniz linkteki EFI klasörünü tekrardan flasha attım.
Config olarak bu sefer OpenCore 0.9.2 Created by yusufklncc\EFI\OC\config\Desktop\Intel\HP\011 - Desktop - Kaby Lake.plist yolundaki dosya yerine OpenCore 0.9.2 Created by yusufklncc\EFI\OC\config\Desktop\Intel\011 - Desktop - Kaby Lake.plist yolundaki config dosyasını kullandım.
Bu sefer farklı bir hata geldi, gelen hatayı da aşağıya bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• 20230816_181023.jpg
    20230816_181023.jpg
    335,1 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:

Geri
Yukarı