OpenCore Catalina kext kurulumu

Adnagu

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, bugün başarıyla kurulumda tek hata almadan kurulumu tamamladım, ses ve diğer her şey çalışıyor internet haricinde.

Enternet sürücüm kurulu ve sistem tanıdı fakat kabloyu takmama rağmen internet bağlantısı olmuyor. Ayrıca Wi-Fi'yi kuramadım, Kurulum yaparken yaptığım gibi OC clean seçeneği ile kextleri aktif etmeye çalıştığımda Hackintosh'um açılmıyor ve Apple logosundan sonra restart atıyor, ta ki USB ile başlatıncaya kadar. USB'deki EFI'yi tekrar Hackintosh EFI'sine yapıştırdığımda bilgisayar sıkıntısız bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Wi-Fi'yi kurmak için farklı kextleri deneyen insanların problemi çözdüğünü gördüm fakat kurulum sonrasında nasıl kext kuracağımı bilmiyorum. Ne yapmalıyım?

Wi-Fi'n uyumlu mu? Her Wi-Fi'yi kabul etmiyor çünkü.

Ethernet için Realtek8111 kext’i son sürüm ise bir alt sürüme geç. Son sürüm nedense çalışmıyor. Alt sürüme geçerek çözdüm ben de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi'n uyumlu mu? Her Wi-Fi'yi kabul etmiyor çünkü.

Ethernet için Realtek8111 kext’i son sürüm ise bir alt sürüme geç. Son sürüm nedense çalışmıyor. Alt sürüme geçerek çözdüm ben de.
Wi-Fi'i kext ile halledebiliyorlar hocam. YouTube'da da, farklı forumlarda da konulara rastladım. Onun dışında bir alt sürümü deneyeceğim, teşekkürler.

Wi-Fi'i kext ile halledebiliyorlar hocam. YouTube'da da, farklı forumlarda da konulara rastladım. Onun dışında bir alt sürümü deneyeceğim, teşekkürler.

Onu biliyorum ama dediğim gibi her Wi-Fi uyumlu değil. Senin Wi-Fi modelin nedir?

Farklı yollar ile çözenler varmış. Tak çalıştır değil maalesef. Kolay gelsin.

Teşekkürler hocam, işte tek sıkıntım kurulumu yapılmış bilgisayara kexti nasıl kuracağımı öğrenmek. Ondan sonra deneyerek, problemi çözüme her hâlükârda kavuşturabileceğimi düşünüyorum.

Teşekkürler hocam, işte tek sıkıntım kurulumu yapılmış bilgisayara kexti nasıl kuracağımı öğrenmek. Ondan sonra deneyerek, problemi çözüme her hâlükârda kavuşturabileceğimi düşünüyorum.

Kext bölümüne atman gerek ama config dosyasına da eklemen gerekiyor sanırım bunu. Config'e nasıl ekleyebilirsin onu ben de bilmiyorum daha.

Kext bölümüne atman gerek ama Config dosyasına da eklemen gerekiyor sanırım bunu. Config'e nasıl ekleyebilirsin onu ben de bilmiyorum daha.

EFI içerisine kurup Config'e eklediğimde restart loopa giriyor bilgisayar. Sanırım farklı bir yöntem var, umarım bilen birisi kısa süre içerisinde görür ve yazar çünkü iş için kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı