Çözüldü OpenCore Configurator 2.64.0.1 diski EFI partitions kısmında çıkmadı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

263600

Hectopat
RAM
8gb 3000MHz CL 16
SSD veya HDD modeli
1 TB KINGSTON SA400 SSD, HyperX Fury 3D 240GB
Ekran kartı
Radeon RX 570 4 GB
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 2500X Quad-Core 3,60 GHz
HyperX Fury 3D 240GB diskimin içine macOS kurdum, daha sonrasında Technopat Sosyal'in sayfasından OpenCore Configurator 2.64.0.1 indirip açtım ama kurulum yaptığım (macOS'u kurduğum) disk EFI partitions kısmında çıkmadı. Bu konuda yanlış olan neydi veya bu sorunu nasıl çözerim?

Not: Hackintosh ilk defa denemekteyim.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2023-01-25 14.47.24.png
    Ekran Resmi 2023-01-25 14.47.24.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam 3 GB ayrımanıza gerek yoktu, her neyse sonradan değiştirirsiniz istiyorsanız. Windows'ta CMD'yi açıp aşağıdakileri sırayla girin.
Kod:
diskpart
list disk
sel disk X (X yerine o 3 GB'lik bölümün olduğu diskin numarası)
create part efi size=X (X yerine ne kadar MB ayırmak istiyorsanız o kadar yazın)
format fs=fat32 quick
exit
Artık OCC üzerinden mount edebilmeniz lazım.
MacOS kendisi için bir EFI bölümü oluşturmaz, diskteki bütün bölümleri silip tek bir bölüme kurduysanız diskte bir EFI bölümü kalmamıştır, sizin 400-500 MB alan ayırıp onu EFI olarak ayarlamanız lazım.

MacOS kendisi için bir EFI bölümü oluşturmaz, diskteki bütün bölümleri silip tek bir bölüme kurduysanız diskte bir EFI bölümü kalmamıştır, sizin 400-500 MB alan ayırıp onu EFI olarak ayarlamanız lazım.
Anladım, tekrar deneyip test etmem lazım. Yardımın için teşekkür ederim.

hocam tekrar denedim ama yine mount efi kısmında kurulum yaptığım (adı:yeni birim) disk çıkmadı. Disk1'deki gibi 3gb ayrılmamış alan bıraktım. Daha öncesinde bu 3 gb kısmı yeni basit birim olarak kurdum yine olmamıştı.
sdadsad.jpg

bu arada anakartım B350M'miş ben B450M olarak biliyordum.

Son düzenleme:
Hocam 3 GB ayrımanıza gerek yoktu, her neyse sonradan değiştirirsiniz istiyorsanız. Windows'ta CMD'yi açıp aşağıdakileri sırayla girin.
Kod:
diskpart
list disk
create part efi size=X (X yerine ne kadar MB ayırmak istiyorsanız o kadar yazın)
format fs=fat32 quick
exit

Çözüm
Kod:
diskpart
list disk
format fs=fat32 quick
exit
Hocam çok sağolun dediklerinizi tam olarak yaptım ve başarılı oldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı