Başarılı Kurulum OpenCore High Sierra | GTX 1050 Ti & Ryzen 3 1200 AF

Bu imajı ve bu EFI'yi kullandım. EFI dosyası ve yardımları için @453482'a teşekkür ediyorum.

Sistemim:
  • Ryzen 3 1200 AF
  • Gigabyte B450M S2H
  • 8 GB 3200MHz RAM (8x1)
  • GTX 1050 Ti
  • HP EX900 250 GB (Windows 10)
  • PNY CS900 120 GB (macOS)

Çalışmayan şeyler:

• Siri
Bunların dışında çalışmayan bir şey fark etmedim.

Ekran Resmi 2021-11-30 13.33.29.png

App Store üzerinden Garageband ve Office indirmeye çalıştığımda sürümüm yüzünden hata aldım ve indiremedim. Bu dosyalar ile iki programı da kurdum. Belki ihtiyacınız olur diye buraya bırakıyorum.

Bu imajı ve bu EFI'yi kullandım. EFI dosyası ve yardımları için @453482'a teşekkür ediyorum.

Sistemim:
  • Ryzen 3 1200 AF
  • Gigabyte B450M S2H
  • 8 GB 3200MHz RAM (8x1)
  • GTX 1050 Ti

Çalışmayan şeyler:

• Siri

Eki Görüntüle 1229511

App Store üzerinden Garageband ve Office indirmeye çalıştığımda sürümüm yüzünden hata aldım ve indiremedim. Bu dosyalar ile iki programı da kurdum. Belki ihtiyacınız olur diye buraya bırakıyorum.

Tebrikler 🙂. Hackintosh’un tadını çıkartın🙂.

Sistemim:
  • Ryzen 3 1200 AF.
  • Gigabyte B450M S2H.
  • 8 GB 3200MHz RAM (8x1)
  • GTX 1050 Ti.

Çalışmayan şeyler:

• Siri

Eki Görüntüle 1229511

Hangi EFI? Tekrar atar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi EFI tekrar atar mısınız?
Artık kullanmadığım için emin değilim ama bu kalmış bilgisayarımda. Bu olabilir:

Sizin gönderdiğiniz EFI dosyasını kurdum ama şöyle bir sıkıntı var, hatırladığım kadarı ile bu sürüm Mac OS X içindir şeklinde bir uyarı veriyor. Aslında benim sorunum ekran kartı driverını kurdum ama sistemde 8 mb olarak gözüküyor. Boot args kısmına nv_drv=1 gibi komut ekleyince de boot ekranında takılıyor "Halting on critical error " şeklinde. Eğer siz bu sorunu çözdüyseniz yardımlarınızı bekliyorum.

Sizin gönderdiğiniz EFI dosyasını kurdum ama şöyle bir sıkıntı var, hatırladığım kadarı ile bu sürüm Mac OS X içindir şeklinde bir uyarı veriyor. Aslında benim sorunum ekran kartı driverını kurdum ama sistemde 8 mb olarak gözüküyor. Boot args kısmına nv_drv=1 gibi komut ekleyince de boot ekranında takılıyor "Halting on critical error " şeklinde. Eğer siz bu sorunu çözdüyseniz yardımlarınızı bekliyorum.
Tüm güncellemeleri yapıp şunu kurun:

Sonra menüsünden NVİDİA'yı seçip yeniden başlatın.

17G14042 sürümüne uyumusuz diyor bu linkteki oku için.
Listeden uygun olanı indirip kullanın.

Sonu 140 olanı indirip kuruyorum reboot yapıp geldiğimde ayarlardan NVIDIA basıyorum. System preferences beklenmedik şekilde kesildi diyor. Burayı atlayamıyorum bir türlü.

Geri
Yukarı