Başarılı Kurulum OpenCore High Sierra | Ryzen 3600 & GTX1050

Öncelikle herkese merhaba. Uzun uğraşlarım sonuncunda nihayet macOS kurmayı başardım.

Sistemim:
  • Ryzen 5 3600.
  • Gigabyte B450M H.
  • 8 GB Corsair DDR4 3000MHz RAM.
  • Zotac GTX1050 OC Edition.
  • Kingston UV400 120GB.
Kurulum:
  1. Önce USB hazırlamakla başladım işe @blackandyellow hocamın hazırlamış olduğu imajı:
  2. Ve OpenCore bölümünü indirdim
  3. Sonrasında etcher programı ile imajı yazdırdım.
  4. Ardından USB kealOS EFI bölümündeki her şeyi sildim yerine GitHub'dan aldığım OpenCore dosyalarını attım.
  5. Sistemi yeniden başlattım. Açıkcası BIOS'da hiçbir ayar yapmadım direkt okudu ve kurulum ekranı karşıma geldi.
  6. Disk izlencesinden diskimi seçtim ve macOS genişletilmiş günlüklü GUID bölüntü haritası şeklinde sildim.
  7. Ardından yüklemeye geçtim ve bir hata aldım:
    Uygulamasının bu kopyası hasar görmüş olduğundan MacOS'i yüklemek için kullanılamıyor.
  8. Bu hatayı çözmem kolay oldu Terminale girip:
    Kod:
    date 0712122318
    Bu kodu yazarak hatayı çözdüm.
  9. Sonra High Sierra yükle deyip diskimi seçip yükledim.
Yükledikten sonra kullanıcı hesapları kurulumuna geçmiş oldum.

Kurulum sonrası:
  1. Burada bir not bırakacağım: İnternet ayarlarında sürücü olmadığından dolayı sistemim hata aldı ve her ayarı yap dediğimde sistemim yeniden başladı. Onun için internet ayarlarını yapmayıp direkt geçip masaüstüne gelmiş oldum. İnternet ayarlarımı sonra nasıl yaptığıma gelecek olursak başka bir bilgisayardan ethernet kext dosyasını indirip, easykextpro programı ile ethernet sürücüsünü kurdum. Sistemi yeniden başlattım ve internet problemini çözmüş oldum.
  2. Bu kod ile de ekran kartı sürücüsünü kurdum:
    Kod:
    bash <(curl -s https://raw.githubusercontent.com/Benjamin-Dobell/nvidia-update/master/nvidia-update.sh)
  3. VoodooHDA ile ses sürücüsünü kurdum. OpenCore Configurator ile EFI bölümünü açıp USB'de olan EFI bölümündeki EFI'nin içindekileri, diskteki EFI bölümüne atıp USB'den kurtulmuş oldum.
  4. OpenCore Configurator ile config.plist'i açıp lisans düzenlemelerini yapıp ayarları kaydedip çıktım.
  5. Sistemi yeniden başlatıp kurulumu bitirdim.

Sonuç resmini de aşağıya bırakıyorum:

Sonuc.png

Merhabalar, öncelikle bu konu için teşekkür ederim, dediklerini adım adım yaptım ve kurulumu bitirdim fakat lisans düzenlemelerini neye göre yaptığını öğrenebilir miyim?
Merhabalar, öncelikle bu konu için teşekkür ederim, dediklerini adım adım yaptım ve kurulumu bitirdim fakat opencore configuratorden lisans düzenlemelerini neye göre yaptığını öğrenebilir miyim? bende şuan ekran kartım tanıtılmış durumda fakat 3,1Ghz intel core i5 görünüyor sistem.
sistemim ryzen 3 1200, gtx 1050, 32gbram, ssd240

Merhabalar, öncelikle bu konu için teşekkür ederim, dediklerini adım adım yaptım ve kurulumu bitirdim fakat lisans düzenlemelerini neye göre yaptığını öğrenebilir miyim?
Merhabalar, öncelikle bu konu için teşekkür ederim, dediklerini adım adım yaptım ve kurulumu bitirdim fakat OpenCore Configurator'den lisans düzenlemelerini neye göre yaptığını öğrenebilir miyim? Bende şu an ekran kartım tanıtılmış durumda fakat 3, 1GHz Intel Core i5 görünüyor sistem.
Sistemim Ryzen 3 1200, GTX 1050, 32GB RAM, SSD240

Lisans düzenlemesini iMac 13.4 göre yaptım işlemcinin i5 gözükmesi ise gayet normal bir durum ben bir yamalama programı ile yapmıştım ama programın ismini şu anda hatırlamıyorum

Lisans düzenlemesini iMac 13.4 göre yaptım işlemcinin i5 gözükmesi ise gayet normal bir durum ben bir yamalama programı ile yapmıştım ama programın ismini şu anda hatırlamıyorum

Hocam teşekkürler hızlı dönüşün ve ilgin için. Az önce AMD Power gadget ile kontrol ettim performans sıkıntısı yok, ismi kalsın zaten önemi yok, teşekkürler tekrardan.
Yeni bir sorunla karşı karşıyayım tekrar yardım edebilirseniz çok sevinirim.
Makinanın hızında falan hiç bir sorun yok fakat yeniden başlattığımda apple logosu yüklenmiyor o ekranda takılı kalıyor, nvram i sıfırlarsam açılıyor sorunsuz, her seferinde nvram sıfırlamamak için ne yapmam gerekiyor ?
Hocam teşekkürler hızlı dönüşün ve ilgin için. Az önce AMD Power gadget ile kontrol ettim performans sıkıntısı yok, ismi kalsın zaten önemi yok, teşekkürler tekrardan.
Makinanın hızında falan hiç bir sorun yok fakat yeniden başlattığımda apple logosu yüklenmiyor o ekranda takılı kalıyor, nvram i sıfırlarsam açılıyor sorunsuz, her seferinde nvram sıfırlamamak için ne yapmam gerekiyor ?
rica etsem yardımcı olur musun :(

Son düzenleme:
Makinanın hızında falan hiçbir sorun yok fakat yeniden başlattığımda Apple logosu yüklenmiyor o ekranda takılı kalıyor, NVRAM'i sıfırlarsam açılıyor sorunsuz, her seferinde NVRAM sıfırlamamak için ne yapmam gerekiyor?

Rica etsem yardımcı olur musun :(

Config ayarlarını tekrardan yapın sorun düzelecektir.

Öncelikle herkese merhaba. Uzun uğraşlarım sonuncunda nihayet macOS kurmayı başardım.

Sistemim:
  • Ryzen 5 3600.
  • Gigabyte B450M H.
  • 8 GB Corsair DDR4 3000MHz RAM.
  • Zotac GTX1050 OC Edition.
  • Kingston UV400 120GB.
Kurulum:
  1. Önce USB hazırlamakla başladım işe @blackandyellow hocamın hazırlamış olduğu imajı:
  2. Ve OpenCore bölümünü indirdim
  3. Sonrasında etcher programı ile imajı yazdırdım.
  4. Ardından USB kealOS EFI bölümündeki her şeyi sildim yerine GitHub'dan aldığım OpenCore dosyalarını attım.
  5. Sistemi yeniden başlattım. Açıkcası BIOS'da hiçbir ayar yapmadım direkt okudu ve kurulum ekranı karşıma geldi.
  6. Disk izlencesinden diskimi seçtim ve macOS genişletilmiş günlüklü GUID bölüntü haritası şeklinde sildim.
  7. Ardından yüklemeye geçtim ve bir hata aldım:
    Uygulamasının bu kopyası hasar görmüş olduğundan MacOS'i yüklemek için kullanılamıyor.
  8. Bu hatayı çözmem kolay oldu Terminale girip:
    Kod:
    date 0712122318
    Bu kodu yazarak hatayı çözdüm.
  9. Sonra High Sierra yükle deyip diskimi seçip yükledim.
Yükledikten sonra kullanıcı hesapları kurulumuna geçmiş oldum.

Kurulum sonrası:
  1. Burada bir not bırakacağım: İnternet ayarlarında sürücü olmadığından dolayı sistemim hata aldı ve her ayarı yap dediğimde sistemim yeniden başladı. Onun için internet ayarlarını yapmayıp direkt geçip masaüstüne gelmiş oldum. İnternet ayarlarımı sonra nasıl yaptığıma gelecek olursak başka bir bilgisayardan ethernet kext dosyasını indirip, easykextpro programı ile ethernet sürücüsünü kurdum. Sistemi yeniden başlattım ve internet problemini çözmüş oldum.
  2. Bu kod ile de ekran kartı sürücüsünü kurdum:
    Kod:
    bash <(curl -s https://raw.githubusercontent.com/Benjamin-Dobell/nvidia-update/master/nvidia-update.sh)
  3. VoodooHDA ile ses sürücüsünü kurdum. OpenCore Configurator ile EFI bölümünü açıp USB'de olan EFI bölümündeki EFI'nin içindekileri, diskteki EFI bölümüne atıp USB'den kurtulmuş oldum.
  4. OpenCore Configurator ile config.plist'i açıp lisans düzenlemelerini yapıp ayarları kaydedip çıktım.
  5. Sistemi yeniden başlatıp kurulumu bitirdim.

Sonuç resmini de aşağıya bırakıyorum:

Eki Görüntüle 616268
Merhaba, verdiğiniz EFI'de ekran kartımı tanımıyor. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tanımaz zaten. Kurulum sonrasında paket kurulumu ile tanıtıyorsunuz. Bkz:

Tanımaz zaten. Kurulum sonrasında paket kurulumu ile tanıtıyorsunuz. Bkz:
Yükledim zaten yine olmadı.

Merhaba, konuda bahsettiginiz efi dosyasını denedim ama başarılı olamadım, sistemlerimiz de çok benzer aslında rica etsem kendi efi dosyanızı paylaşabilir misiniz?

Geri
Yukarı