OpenCore ile Dual boot nasıl yapılır?

erulku

Decapat
Daha fazla  
Sevgili arkadaşlar, bilgisayarıma Hackintosh yüklemeyi düşünüyorum, Dual boot yapmam lazım yani. İki farklı hard diske yükleyerek açılışta boot seçeneğinden işletim sistemini de seçmek amacım.

Acemiyim. İzleyeceğim yönergeleri bulamadım İngilizce videolarda da Hintler piyasaya hakim olmuş biraz yıprandım diyebilirim. AMD işletim sistemi kullanıyorum Ryzen 3500 ekran kartın RTX 2060 ve anakartımda B550W'i fi. Şu anda bilgisayarımda Windows 11 yüklü stabil bir şekilde çalışıyor.

Elimde 32 GB USB, indirdiğim imaj ve OpenCore dosyaları var. Bilgisayarın başında oturuyorum sadece Logic diye bir programı kullanmak için, harici ses kartım ile kullanmak için macOS kurmak istiyorum sevgilerle, yardımlarınızı bekliyorum.

2060 uyumsuz. Donanim hizlandirmasi olmadan Logic kullanilabilir mi fikrim yok fakat Dual Boot icin bu anlatima bakabilirsiniz:

Bios Siyah Ekran
Arkadaşlar üst konuda yazılmış olan yönergeyi ve başka bulduğum sitelerdeki yönergeleri uygulayarak devam ediyordum. opencore yükledikten sonra bios um siyah ekran kaldı ne denediysem de çözemedim. buraya kadar gelirken Github dortania gibi sitelerden fayda sağladım ve ençok da bir videodan partisyon ayırmayı ve efi yi o partisyona kopyalamayı denedim. sonuç alamadım.

bir arkadaşım yardımı ile yarattığımız efi imajı ve ya ön yüklemeyi internetten kendisi indirdi yüklemeyi denerken de nvram resetinin ardından bios siyah ekranda kala kaldı.

sistemim rtx2060 uyumsuz diye on boarda bağladım yine de çalışmadı sanırım dortania sitesinde okuduğuma göre b550 anakartlar lanetliymişler. zaten benim için karmakarışık olan bir konuda bir de bu konu ile ilgili başka hamleler de yapmam gerekiyormuş. yapamadım doğal olarak, her neyse. şu anda bios a dahi giremiyorum ne yapmamı önerirsiniz. güncelleme geldi iki gündür windows 11 ile ilgili bios'â onu dahi yükleyemedim.

profesyonel bir destek mi almam lazım yoksa kendi kendime bir yol bulabilir miyim ve ya bu sitede yol yordam bilen birisizi bana yol gösterebilir mi acaba?
@Yiğit Gençer bey in dikkatine...
Ekran Kartımı diğer yuvaya taktım ve bios görülür bir hale geldi, o esnada bütün sata kablolarını çıkardım belki alakası vardır.

il önce on board a monitör girişine taktığım ekranlar çalışmadı ve ya görüntü gelmedi. bir adım önce de ekran kartı bios unu güncelledik. şimdilik gelişmalar bu kadar.

Son düzenleme:
Sayın @fjallsarlon peki isletim sistemini yükledim ve ekran kartım RTX2060s olduğu için sürücüsü yok veya uyumsuz. İşlemcimde de grafik birimi yok. Ben görüntü alamayacak mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
peki grafik yongalı işlemcim olursa işletim sistemi sağlıklı çalışır mı? kusura bakmayın dummies gibi soruyorum ama deneye yanıla sormayı öğrendim. yani ekran kartını kullanmadan görüntü alabilir miyim neticede benim grafikle filan işim yok sadece 1080p görüntü elde etsem web sayfalarına girsem program çalıştırsam bana yeter.
@tristessehivernale

Geri
Yukarı