Çözüldü OpenCore ile Hackintosh yapmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kerem.Arslan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle, yakın zaman sonra OpenCore ile Hackintosh yapmayı planlıyorum. Ama kafamda birkaç soru var?
1) Sizce 2. bir M.2 SSD alınır mı, alacaksam hangisi olmalı (içinde yazılım programları, Discord ve Safari haricinde pek fazla uygulama olmayacak sadece günlük kullanımda kullanacağım o yüzden 256 GB bir M.2 SSD yeterli)?Yoksa elimde bulunan 512 GB Samsung PM981A M.2 SSD'yi 2'ye bölüp kullanmalı mıyım?(Bunun sebebi Hackintosh için PM981 gibi SSD'lerin sıkıntılı olduğu söyleniyor)
2) Cidden MacBook ve iMac çalıştığı gibi güzel şekilde çalışabiliyor mu? Aynı performansı vermesini beklemiyorum ama çok fazla yazılımsal hata çıkıyor mu?
3) çıkardığı sorunlar macOS kullanmaya değiyor mu?(macOS Big Sur'un özellikle ara yüzünü çok seviyorum ve yüklemeye değip değmeyeceğini merak ediyorum)
4) Hackintosh yaptıktan sonra macOS güncellemelerini alabiliyor muyum yoksa aynı sürüm ile takılı mı kalıyorum?
5) NVIDIA RTX kartlarını cidden çalıştırmanın hiçbir yolu yok mu yoksa bazı 3. parti yazılımlar ile bu mümkün mü veya gelecekte NVIDIA kartlara destek gelme ihtimali var mı?

Son düzenleme:
Çözüm
Maalesef NVIDIA ile Apple arasında ilişki kolay kolay düzelmeyecek. Onu unutalım maalesef.
SSD ikiye bölün, yeni almaya gerek yok kesinlikle. Alsanız bir sıkıntı olmaz ama gereksiz masraf denilebilir.
Büyük güncellemeler sıkıntılı olabilir. Clover Configurator ile Clover'ı güncelleyebilirsiniz.
Hayır, çok yazılımsal hata vs. çıkmıyor. Tabii ki bir iMAC olmaz ama, çok sorun da çıkarmaz.
Maalesef NVIDIA ile Apple arasında ilişki kolay kolay düzelmeyecek. Onu unutalım maalesef.
SSD ikiye bölün, yeni almaya gerek yok kesinlikle. Alsanız bir sıkıntı olmaz ama gereksiz masraf denilebilir.
Büyük güncellemeler sıkıntılı olabilir. Clover Configurator ile Clover'ı güncelleyebilirsiniz.
Hayır, çok yazılımsal hata vs. çıkmıyor. Tabii ki bir iMAC olmaz ama, çok sorun da çıkarmaz.

Çözüm
2 ve 3 için cevap vereyim. Sorun yaşadığımı hatırlamıyorum, sorunlu bir diske kurduğum için takılmaları saymıyorum. Kurulum sırasında yaşarsanız bunu dahil etmenize gerek yok.

4. için cevap ise alabiliyorsun. Güncelleme yapabilirsin.

5. için cevap ise driver çıkmadığı sürece kullanamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı