Çözüldü Windows yanına OpenCore ile Hackintosh kurulur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4 GB DDR3 GeForce GT 240M Core 2 Duo P7370 İpad 8
Meslek
Sporcu (taekwondo)
RAM
8GB DDR4 3200MHz
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
İ5 10300H
Hackintosh kuracağım fakat Windows orijinal yazılım olduğu için Windows'u silmeden OpenCore ile harici SSD'me kurulum yapacağım asıl sorum ise Windows diski silmeden OpenCore ile Hackintosh kurabilir miyim?

Evet, kurabilirsiniz. GTX 1650 çalışmayacaktır. Cihaz dizüstü mü yoksa masaüstü mü? Ayrıca ekstradan Wi-Fi, Ethernet, ses gibi kartların modellerini AIDA64 ile öğrenip buraya belirtin.

Cihazım dizüstü Excalibur g770.
Bir de bir soru soracağım Hackintosh'u kurduktan sonra Windows'ta GTX 1650 çalışır mı?

Cihazım dizüstü Excalibur g770.

Bir de bir soru soracağım Hackintosh'u kurduktan sonra Windows'ta GTX 1650 çalışır mı?

Evet, kurabilirsiniz. GTX 1650 çalışmayacaktır. Cihaz dizüstü mü yoksa masaüstü mü? Ayrıca ekstradan Wi-Fi, Ethernet, ses gibi kartların modellerini AIDA64 ile öğrenip buraya belirtin.

Bazı konular vardı bu platformda donanımımla aynı Excalibur G770 başarılı kurulum konusu aradım en sonunda buldum 4. sayfasında sistemimiz aynı olan bir adam vardı konu sahibide kurabilirsiniz diyordu yani kurabilir miyim mi demek?
Bu arada Wi-Fi kartımın Intel olduğunu hatırlıyorum.

Bu arada söyleyeyim BigSur kuracağım.

Son düzenleme:
Peki BIOS'ta USB boot legacy mı olacak UEFI mı olacak.

UEFI olarak kalsa daha iyi olur.

Tamam USB boot ayarını UEFI yapıp kurulumu gerçekleştireceğim inşallah sorularımı cevapladığınız için hepinize teşekkürler konu çözülmüştür.

Son sorum olarak harici bir SSD'ye Windows'u silmeden yapacağım tabii yeniden başlatınca BIOS'ta boot sekmesinde USB'yi 1. sıraya koymam gerekir mi yoksa onu yapmadan ne yapmam gerekir?
Şöyle yani kurulumda zamanı verirken bir anda yeniden başlıyor oradan sonra siyah ekranda Apple logosu 27 dakika kaldı falan diyor ondan önce yeniden başlarken Windows'u mu açar ya da OpenCore USB'den mi boot eder?

Son düzenleyen: Moderatör:
USB'yi en üste alın hocam, yeniden başladıktan sonra otomatik olarak OpenCore'u açıp macOS Installer'ı seçecektir. Tabii yine yeniden başlarken kontrol etmenizde fayda var.

USB'yi en üste alın hocam, yeniden başladıktan sonra otomatik olarak OpenCore'u açıp macOS ınstaller'ı seçecektir. Tabii yine yeniden başlarken kontrol etmenizde fayda var.

USB'yı en üste almayı ben de düşünmüştün yapacağım olacağını düsunüyorum.

USB'yi en üste alın hocam, yeniden başladıktan sonra otomatik olarak OpenCore'u açıp macOS ınstaller'ı seçecektir. Tabii yine yeniden başlarken kontrol etmenizde fayda var.

Hocam çok güzel hizmet veriyosunuz teşekkürler başarılı kurulum konusu açarsam o konuya beklerim hepinizi☺

Bu da AIDA64.

Yanlışlıkla AIDA64 demişim D aklım karıştı bir an.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-11-18 213627.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-18 213627.png
    99,2 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Wi-Fi, Bluetooth ve Ethernet destekleniyor hocam, siz ilk olarak kurulumu yapın kurulumdan sonra bu donanımlara bakarız.

Yeni konular

Geri
Yukarı