OpenCore ile macOS+Windows

Ferit Kaya

Hectopat
Hayırlı günler hocam. Başarılı bir şekilde Big Sur kurdum. Tüm sorunları çözdüm. Sorunsuz bir sistemim var şu an. Acaba bu sistemin yanına nasıl Windows kurabilirim? Bootcamp ile kuracaktım aslında ama sanırım olmuyormuş, hata yapmak istemedim sorayım ilk dedim. Bir rehber varsa onu da atabilirsiniz takılırsam yazarım. Teşekkürler, iyi günler.

Normal Windows kurar gibi kuracaksınız, yalnız macOS kurulu bölüme müdahale etmeyin.

Hocam nasıl Windows için bölüm ayırabilirim. macOS kurarken tüm diskimi APFS guid olarak biçimlendirip üstüne macOS kurdum. Şu an 500 GB'ını ayırıp o kısmı ayrı olarak nasıl biçimlendireceğimi bilmiyorum.

Onu nasıl yapabilirim diye sordum hocam zaten cahilim biraz kusura bakmayın. Bir tek 1 TB harddiskim var onu nasıl 500 500 bölebilirim?
Paragon Partition Manager'in ücretsiz sürünümü olan Community Edition'u kullanabilirsiniz. Bunun dışında Claus hocamın dediği gibi disk izlencelerinden de yapabilirsin. Ben Paragon'u tercih ettimiştim direk oradan ayırdığım bölümü APFS olarak biçimlendirebilmiştim.

Geri
Yukarı