OpenCore nasıl güncellenir?

anilcaliskan

Kilopat
Makaleler
1
Forumda arattım ama göremedim. OpenCore güncellemek istiyorum. OpenCore Github sayfasından "OpenCore-0.8.2-RELEASE.zip" dosyasını indirdim. Devamında ne yapmam gerekiyor anlatan bir Türkçe kaynak biliyor musunuz? YouTube üzerinden bir kaç yabancı kaynak baktım ama tam anlayamadım yapılan adımları.

O zipin içindeki X64 klasörüne girin ve EFI klasörünü masaüstüne atın. Sonrasında EFI bölümünün içindeki BOOT klasörünü kendi EFI'nizdeki ile değiştirin. Yine OC klasörüne girin ve içindeki OpenCore.efi'yi kendinizinkiyle değiştirin, Drivers klasöründe sizde olanları, Tools klasöründe sizde olanları aynı şekilde değiştirin. Sonrasında bilgisayarı yeniden başlatın.

O zipin içindeki X64 klasörüne girin ve EFI klasörünü masaüstüne atın. Sonrasında EFI bölümünün içindeki BOOT klasörünü kendi EFI'nizdeki ile değiştirin. Yine OC klasörüne girin ve içindeki OpenCore.efi'yi kendinizinkiyle değiştirin, Drivers klasöründe sizde olanları, Tools klasöründe sizde olanları aynı şekilde değiştirin. Sonrasında bilgisayarı yeniden başlatın.
Sanırım birde ACPI içerisinde ki SSDT dosyalarını ve OC içerisinde ki config.plist aktarmak gerekiyor. Doğru mudur? Yoksa bunları otomatik mi alacak diğer tarafa?

Edit:

Screenshot at Jul 15 19-29-47.png

Güncellemeden öncede bu şekilde gözüküyordu, mevcut sürüm 0.0.0 şeklinde. Güncelleme yaptım sistem sorunsuz boot etti fakat yine mevcut sürüm 0 gözüküyor ve her girdiğimde 0.8.2 olarak yeni bir güncelleme var diyor bir bilginiz var mıdır bununla alakalı? Ayrıca OpenCore Updater ile yaptığımda orada güncelleme öncesi "Your OpenCore version is 0.7.9" diyordu hala 0.7.9 diyor ama şöyle bir durum var aynı araç en güncel sürüm içinde 0.7.9 diyor.

Son düzenleme:
Sanırım birde ACPI içerisinde ki SSDT dosyalarını ve OC içerisinde ki config.plist aktarmak gerekiyor. Doğru mudur? Yoksa bunları otomatik mi alacak diğer tarafa?
Hocam indirdiğiniz OpenCore'un içinde SSDT yok ki zaten, siz sadece dediklerimi atın yeter. Confige ek bir şey eklemeye gerek yok.

Güncellemeden öncede bu şekilde gözüküyordu, mevcut sürüm 0.0.0 şeklinde. Güncelleme yaptım sistem sorunsuz boot etti fakat yine mevcut sürüm 0 gözüküyor ve her girdiğimde 0.8.2 olarak yeni bir güncelleme var diyor bir bilginiz var mıdır bununla alakalı? Ayrıca OpenCore Updater ile yaptığımda orada güncelleme öncesi "Your OpenCore version is 0.7.9" diyordu hala 0.7.9 diyor ama şöyle bir durum var aynı araç en güncel sürüm içinde 0.7.9 diyor.
Bende de böyle diyor, bir sorun olmaz hocam.

Forumda arattım ama göremedim. OpenCore güncellemek istiyorum. OpenCore GitHub sayfasından "OpenCore-0.8.2-release. ZIP" dosyasını indirdim. Devamında ne yapmam gerekiyor anlatan bir Türkçe kaynak biliyor musunuz? YouTube üzerinden birkaç yabancı kaynak baktım ama tam anlayamadım yapılan adımları.

EFI dosyanı yedek alıp OpenCore downloader ile güncelleyebilirsin istersen EFI dosyanı at ben güncelliyim.

Hocam indirdiğiniz OpenCore'un içinde SSDT yok ki zaten, siz sadece dediklerimi atın yeter. Confige ek bir şey eklemeye gerek yok.

Bende de böyle diyor, bir sorun olmaz hocam.
Benim mevcut klasörümde var, onları kastetmiştim. Çünkü anlatırken kendinizinkiyle değiştirin şeklinde anlattığınızdan ben base klasör olarak yeni dosyayı aldım doğal olarak içinde SSDT ve config.plist yoktu. Ben onlarıda atarak devam ettim. EFI'yi kullanıyorum fakat bu işlemi sistemimi 12.4'e güncellemek için yapmıştım güncellerken yine patladı bir türlü şu güncellemeyi atamadım. EFI'nin güncel hali ile 12.1 kurmak durumunda kaldım tekrar. OC ve kextleri güncellememe rağmen başarılı bir update yapamıyorum.
EFI dosyanı yedek alıp OpenCore downloader ile güncelleyebilirsin istersen EFI dosyanı at ben güncelliyim.

Teşekkürler.

Benim mevcut klasörümde var, onları kastetmiştim. Çünkü anlatırken kendinizinkiyle değiştirin şeklinde anlattığınızdan ben base klasör olarak yeni dosyayı aldım doğal olarak içinde ssdt ve config.plist yoktu. Ben onları da atarak devam ettim. EFI'yi kullanıyorum fakat bu işlemi sistemimi 12.4'e güncellemek için yapmıştım güncellerken yine patladı bir türlü şu güncellemeyi atamadım. EFI'nin güncel hali ile 12.1 kurmak durumunda kaldım tekrar. OC ve kextleri güncellememe rağmen başarılı bir Update yapamıyorum.

Teşekkürler.

4.69 MB file on MEGA bunun ile açmayı deneyin hocam. OpenCore 0.82 sürümü.

Yeni konular

Geri
Yukarı