openSUSE kullanan var mı?

unknownuser5252

Centipat
Merhabalar.

Yeni yeni Linux kullanmaya başladım. Birkaç dağıtım denedim. En iyi verimi Debian 10.3 sürümünde aldım. Hevesimden olsa gerek, hala dağıtım keşfetme arayışındayım. Araştırmalarım sırasında openSUSE dağıtımı dikkatimi çekti. Pek olumsuz bir incelemeye rastlamadım. Okuduğum kadarıyla kullanıcısı da çokmuş. Kullanan arkadaşlar var ise rica etsem yorumda bulunabilirler mi? Bilgisayar özelliklerim aşağıdaki gibidir. Driver problemi yaşar mıyım? Yardım için şimdiden teşekkürler.
  • ASUS K55VJ
  • Intel Core ™ i5 3210M işlemci
  • 6 GB DDR3 1600 MHz SDRAM
  • Intel HD Graphics 4000 + NVIDIA® GeForce® GT 635M 2GB DDR3 VRAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir dönem sizin gibi Linux dağıtımlarına kafayı takıp, aşağı yukarı çoğunu denedim, kullandım. Şunu belirteyim ki, Linux dağıtımlarının çoğu neredeyse birbirinin aynı. Masaüstü ortamları (KDE,XFCE,GNOME) gibi farklı oluyor. Mesela ElementaryOS masaüstüne erişimi sınırlıyor vs. Böyle farklar var ama böyle deneyerek kullanınca hepsi aynı gibi geliyor. Seç birini ve kullan. Çok bir şey fark etmeyecek. Takıldığın yerlede hangisinin forum desteği daha iyi geliyorsa onu tercih edebilirsin.

Anladım. Ben elimde bulunan sistemle en iyiye ulaşma çabasındayım sanırım. Aradaki farkları gördükçe ya da o "aynılığı" hissettikçe hevesim geçecektir. Veyahut dediğiniz gibi sadece masaüstü ortamlarını denemekle yetinirim. Yine de merak işte. 😊

Distrowatch.com da bir sürü dağıtım var. Orjinal olarak Gentoo(kurulumu kolay olmayabilir) , Arch(kurulumu kolay olmayabilir) , Arcolinux(kullandığım dağıtım kanalımda videosu var) önerebilirim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı